Sunday, Feb 26th

Last update:06:53:52 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Dolna Austria i Burgenland Jezioro Nezyderskie Dunaj Hainburg an der Donau Carnuntum

Burgenland: austriacka Holandia

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 

Burgenland jest z pewnością najmniej znanym wśród Polaków krajem związkowym Austrii. I chociaż nie ma tu wysokich alpejskich szczytów ani dużych miast, warto się tym regionem zainteresować.

Bad Deutsch Altenburg

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Bad Deutsch – Altenburg jest modnym austriackim kurortem, leżącym w urokliwej okolicy, w której wierchy austriackich Karpat podchodzą do brzegu Dunaju. Bezpośrednio nad miejscowością znajduje się Hexenberg, najwyższy szczyt Gór Hainburskich, z okolicą przypominającą bieszczadzkie połoniny. Kurort sąsiaduje z zabytkowym średniowiecznym Hainburgiem, gdzie warto się wybrać na zamek i zwiedzić Stare Miasto, otoczone największymi w Austrii murami obronnymi.

Dolna Austria na rowerze

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Dolna Austria, Wiedeń i Burgenland – to prawdziwy raj dla rowerzystów. Pod tym względem te kraje związkowe w niczym nie ustępują Holandii: wszędzie da się dojechać bezpiecznymi ścieżkami rowerowymi, które tworzą sieć dobrze oznakowanych i atrakcyjnych tras. Dobrze rozwinięty jest też system automatycznych wypożyczalni rowerów NextBike (2 euro na godzinę, 5 euro na dobę). I najważniejsze – w Austrii można zostawić rower pod sklepem, nawet nie przypięty, bez obawy o to, że ktoś go ukradnie.

Bratysława wchłania austriackie przedmieścia

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 

Jeszcze dwadzieścia lat temu były tu zasieki i żelazna kurtyna, dziś nad Dunajem wyrasta transgraniczna metropolia. Centrum Bratysławy leży tak blisko granicy z Austrią i Węgrami, że miasto rozrasta się również na terytorium sąsiednich krajów. W austriackich wioskach nieruchomości są tańsze, a dojazd do pracy do centrum słowackiej stolicy jest często łatwiejszy, niż przedzieranie się przez miasto z jego północnych i zachodnich obrzeży. Kolonizacja zagranicznych przedmieść Bratysławy całkowicie wywróciła dotychczasowe rozumienie pojęć „zagranica”, „emigracja” i „współpraca transgraniczna” – uważają mieszkańcy słowacko-węgiersko-austriackiego pogranicza.

Na Bursztynowym Szlaku

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

 

Fot. www.amber-gem.com

Polska ma bursztyn, a Słowacja, Austria, Czechy i Węgry – bursztynowy szlak. Chociaż szlak bursztynowy powstał ponad dwa tysiące lat temu, w ostatnich latach przeżywa drugą młodość. W niemal wszystkich krajach leżących między Bałtykiem a Adriatykiem powstają różnego rodzaju projekty popularyzujące tradycje tego antycznego i średniowiecznego traktu handlowego oraz bursztynu jako takiego. Zyskują na tym miejscowości leżące na tej dawnej trasie, gdyż hasło „szlak bursztynowy” jest magnesem, skutecznie przyciągającym turystów.

Strona 1 z 2

----

Zobacz też:

Noclegi w Bratysławie

Hotele w Wiedniu

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto