Saturday, Feb 25th

Last update:06:53:52 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Wiedeń co zwiedzić zabytki wycieczki

Jak dojechać do Wiednia

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 

Z południowej Polski do Wiednia da się dojechać nawet w ciągu pięciu godzin. To krócej, niż nad morze i niewiele dłużej, niż do Warszawy. Niestety, połączenia komunikacją publiczną nie są zbyt dogodne i nie należą do tanich.

Wiedeń – imponująca stolica Europy Środkowej

Email Drukuj PDF

Dawna stolica Habsburgów, miasto Mozarta i Straussa, przesiąknięte historią potężnego Austro-Węgierskiego imperium, a także miejsce, w którym Sobieski pokonał Turków – z tym każdemu Polakowi kojarzy się Wiedeń. Jednak to wszystko to tylko połowa prawdy. Wiedeń to również tętniąca życiem nowoczesna metropolia, której codzienne oblicze jest równie interesujące, jak to historyczne.

Wiedeń – co zwiedzić, jak się poruszać po mieście

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 75
SłabyŚwietny 

Zwiedzanie Wiednia dla osoby, która jedzie bez biura podróży i nic o tym mieście nie wie, może być trudne. W odróżnieniu od Pragi, Bratysławy czy wielu innych miast, największe atrakcje Wiednia wcale nie leżą w ścisłym centrum (z wyjątkiem Stefansdom), lecz są porozrzucane po całym mieście. Jak zaplanować dwu- lub trzydniowy pobyt, by wszystko zobaczyć i nie zostać z pustym portfelem – o tym w poniższym artykule.

Mroczne zabytki Wiednia

Email Drukuj PDF

Komu z nas obce jest pojęcie Prater, Schönbrunn czy Hofburg? A gdyby tak spojrzeć na Wiedeń i jego zabytki od innej strony? Mrocznej strony...

Katedra sw. Stefana (Stephansdom) w Wiedniu

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

Autorem artykułu jest CentralTravel.pl

Na rewersie austriackiej monety 10 eurocentów znajduje się wizerunek strzelistego budynku. Jeśli zainteresujemy się bliżej tym obiektem, dowiemy się, że w rzeczywistości jest najważniejszą budowlą w stylu gotyckim w Austrii, powstał w 1147 roku i przez wieki był rozbudowywany. Jego najbardziej charakterystyczną cechą zewnętrzną jest najwyższa wieża, przez Austriaków zwana po prostu "Steffl" czyli "Stefanek". Trzeba mieć poczucie humoru by nazwać tak, coś co ma 107 metrów długości i 34 metry szerokości, a przy dobrych warunkach pogodowych jest widoczne z odległości 100km. Tak więc na monecie 10 eurocentów widzimy dumę i chlubę austriackiej architektury gotyckiej - Katedrę św. Stefana, Stephansdom.

----

Zobacz też:

Noclegi w Bratysławie

Hotele w Wiedniu

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto