Saturday, Feb 25th

Last update:06:53:52 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Białoruś kultura i rozrywka

Zrób sobie własną wódkę z trawą żubrówką. Na złość Putinowi

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

Fot. Wikipedia

Na całym świecie powstają oddolne inicjatywy bojkotu rosyjskich towarów w odpowiedzi na rosyjską agresję na Ukrainę. W Polsce jest z tym o tyle trudniej, że rosyjskich produktów jest na naszym rynku bardzo mało – co nie znaczy, że nie ma ich wcale.

 

Więcej niż Kult. O białoruskiej muzyce rockowej

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Kult w Polsce, Braty Hadiukiny na Ukrainie, Kino Wiktora Coja w Rosji - to legendarne kapele rockowe, które pojawiły się i podbiły swoje kraje w latach 80-tych – na początku 90-tych. Ale białoruskie N.R.M. to ewenement, za którym idzie więcej niż za wymienionymi wcześniej zespołami.

Pakiet Wschodni

Email Drukuj PDF

Interesujesz się Europą Wschodnią, chcesz nauczyć się podstaw języka ukraińskiego, białoruskiego i rosyjskiego slangu, a przy tym poczytać o ciekawych miejscach na Ukrainie? Pakiet wschodni będzie w sam raz dla Ciebie.

Pieszo przez granicę na Basowiszcza-2014

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 


Kolejne "Basy" dopiero za 11 miesięcy, ale już teraz warto pomyśleć o tym, by w przyszłym roku Białorusini mogli w miarę normalnie na festiwal dotrzeć. Nasz portal prowadzi kampanię społeczną www.facebook.com/turystycznagranica, która może w tym pomóc.

Basowiszcza wiecznie młode

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Już za kilka dni rozpocznie się największy na świecie festiwal białoruskojęzycznej muzyki rokowej. Z oczywistych względów taka impreza nie ma prawa odbyć się w Republice Białoruś, której władze od 1995 roku brutalnie rusyfikują kraj pod pretekstem oficjalnej dwujęzyczności. Białoruskiej muzyki można jednak bez przeszkód posłuchać w Gródku na Podlasiu, gdzie 19-20 lipca odbędzie się 24 edycja kultowego festiwalu Basowiszcza.

Strona 1 z 2

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto