Saturday, Feb 25th

Last update:06:53:52 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Dziękujemy firmie Klucz Mobile za pomoc rannym z Majdanu

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Klucz Mobile – to wirtualny operator, oferujący m. in. najniższe na polskim rynku ceny rozmów z Ukrainą. Ale to także coś więcej – to firma odpowiedzialna społecznie, która od samego początku aktywnie pomaga ukraińskiej społeczności w Polsce.


Klucz zaistniał na polskim rynku telekomunikacyjnym niedawno, bo wiosną 2013. Początkowo była to firma stworzona przede wszystkim z myślą o Ukraińcach mieszkających w Polsce. Stąd też na pakietach startowych informacja jest podawana w języku polskim i ukraińskim, a jednym z najważniejszych atutów operatora są najlepsze na rynku ceny rozmów z Ukrainą: 50 groszy za minutę na komórki i 35 groszy na stacjonarne. To taniej, niż popularna wśród osób dzwoniących na Wschód marka Heyah, należąca do operatora T-Mobile, do którego nasz portal ma wiele zastrzeżeń (m. in. brak jakiejkolwiek reakcji ich rzecznika prasowego na wysyłane przez nas zapytania prasowe odnośnie wysokich cen rozmów zagranicznych, co jest przejawem lekceważenia i braku profesjonalizmu).

Jeżeli do tej pory nie słyszeliście Państwo o tej sieci, nic dziwnego. Klucz przyjął inną filozofię biznesu, niż telekomunikacyjni giganci, którzy wydają wielomilionowe środki na reklamę i marketing. Klucz te wydatki ogranicza, zresztą cała firma zatrudnia zaledwie kilkadziesiąt osób. Stąd właśnie najlepsze na rynku ceny rozmów zagranicznych (w których Klucz się specjalizuje) oraz całkiem atrakcyjna oferta rozmów krajowych. Dodatkowym atutem jest fakt, iż rozmowy w ramach sieci są bezpłatne (po warunkiem doładowania konta).

Oprócz działalności biznesowej, ważnym aspektem funkcjonowania Klucza jest działalność społeczna, skierowana m. in. do społeczności ukraińskiej w Polsce oraz do Polaków, zainteresowanych Ukrainą i Białorusią. Wynika to w dużej mierze z tego, że ten startup założyła grupa entuzjastów, którzy chcą robić coś więcej, niż tylko zarabiać pieniądze. Formuła Klucza to nic innego, jak biznes odpowiedzialny społecznie. A więc można i trzeba zarabiać na działalności gospodarczej, a równocześnie pomagać. Na Zachodzie nie jest to niczym dziwnym, taki model biznesu jest wręcz normą. W Polsce wciąż model biznesu odpowiedzialnego społecznie jest czymś bardzo rzadko spotykanym, wręcz wywołuje zdziwienie.

Klucz Mobile pomaga ukraińskim imigrantom w Polsce, stworzył m. in. bezpłatną infolinię udzielającą pomocy prawnej i nie tylko związanej z pobytem w naszym kraju. Operator sponsoruje również wiele festiwali o wschodniej (głównie ukraińskiej) tematyce. A w ostatnich miesiącach załoga Klucza bardzo aktywnie włączyła się w pomoc rannym z Majdanu, przebywających na leczeniu i rehabilitacji w Polsce. Operator udostępnił majdanowcom leczącym się w Polsce (tym, o którym ekipa Klucza się dowiedziała) karty SIM i regularnie doładowywał im konto, zapewniając im możliwość bezpłatnych rozmów krajowych i zagranicznych, a także pomagał w innych sprawach związanych z ich leczeniem i pobytem. To ważny gest, tym bardziej, że inni operatorzy (z wyjątkiem Orange i Plusa) nawet podczas ostrych działań na Majdanie nie chcieli słyszeć o chociażby czasowym obniżeniu absurdalnie wysokich (2 zł za minutę) stawek rozmów telefonicznych z Ukrainą, o czym pisaliśmy tutaj.

W imieniu rannych z Majdanu, ich rodzin i przyjaciół, dziękujemy za wsparcie, okazane w tak trudnych chwilach.

Informacje o Klucz Mobile można znaleźć na stronie internetowej operatora: www.klucz.net oraz na Facebooku: www.facebook.com/KluczMobile

Zachęcamy też do polubienia strony kampanii społecznej „Tanie rozmowy i proste przelewy z Ukrainą i Białorusią”: www.facebook.com/tanierozmowyprzelewy

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto