Sunday, Feb 26th

Last update:06:53:52 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Problemy wizowe w polskich konsulatach na Białorusi i Ukrainie

Wizy pięcioletnie i piesze przejścia graniczne – podsumowanie

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

W styczniu miną trzy lata, odkąd nasz portal rozpoczął kampanię „Piesze przejścia graniczne”, z kolei o wizy pięcioletnie dla Ukraińców i Białorusinów zabiegamy od maja 2013 roku. Czas na podsumowania.

 

Coraz więcej wiz pięcioletnich. Interpelacja Ewy Kołodziej przynosi efekty

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

W toku prowadzonej przez portal "Port Europa" kampanii społecznej na rzecz wiz pięcioletnich dla Ukraińców i Białorusinów, zwróciliśmy się z prośbą o podjęcie interpelacji w sprawach wizowych do Pani Poseł Ewy Kołodziej. Efekt - interpelacja i odpowiedź MSZ - daje podstawy do optymizmu.

 

Odpowiedź Ambasady RP w Kijowie w sprawie wiz pięcioletnich

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 

 

Prezentujemy skan odpowiedzi na nasze zapytania w sprawie wiz pięcioletnich, które wystosowaliśmy na początku roku w ramach kampanii społecznej "Wizy pięcioletnie dla Ukraińców i Białorusinów".

 

Kampania "Wizy pięcioletnie" w pytaniach i odpowiedziach

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 

Przedstawiamy kompletną informację na temat naszej kampanii społecznej „Wizy pięcioletnie dla Ukraińców i Białorusinów”, w przystępnej formie pytań-odpowiedzi.

 

Zapytaliśmy konsulaty o wizy pięcioletnie

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Korespondent "Dzerkała Tyżnia" w Polsce i redaktor portalu "Port Europa" zwrócił się do polskich konsulatów na Ukrainie z zapytaniem prasowym w sprawie wiz pięcioletnich. O odpowiedziach oraz (co niestety bardziej prawdopodobne) - o uchylaniu się konsulatów od odpowiedzi, będziemy Państwa na bieżąco informować.

 

MSZ zaostrza politykę wizową wobec Ukraińców wbrew stanowisku UE

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Po wielu interwencjach w piśmie z września 2013 r. Ministerstwo Spraw Zagranicznych obiecało wreszcie liberalizację polityki wizowej w stosunku do obywateli Ukrainy i wydawanie większej ilości wiz wielokrotnych z długim terminem ważności do 5 lat. Co prawda realizacja tych obietnic wypadała słabo (nie przeprowadzono w szczególności obiecanej kampanii informacyjnej), tym niemniej dała się zauważyć pewna poprawa i liczba wiz wielokrotnych wzrosła. Niestety w ostatnich miesiącach ten pozytywny trend uległ odwróceniu.

 

Odpowiedź MSZ na interpelacje poselskie w sprawie skandalu wizowego. Nasz komentarz: MSZ mija się z prawdą

Email Drukuj PDF

Prezentujemy odpowiedź MSZ na interpelacje poselskie, złożone przez posłów Adama Kwiatkowskiego i Mirosławy Nykiel w sprawie problemów wizowych w polskich konsulatach na Ukrainie i Białorusi, wraz z naszym komentarzem. Z przykrością musimy po raz kolejny stwierdzić, że duża część podawanych w poniższym dokumencie informacji nie odpowiada stanowi faktycznemu. Z drugiej strony, dokument ten zawiera też sporo prawdziwych informacji oraz pozytywnych deklaracji, które co prawda nie są w pełni wprowadzane w życie, ale na które można się powoływać i domagać ich realizacji.

 

Strona 1 z 4

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto