Sunday, Jun 25th

Last update:03:26:50 AM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Odpowiedź Ambasady RP w Kijowie w sprawie wiz pięcioletnich

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 

 

Prezentujemy skan odpowiedzi na nasze zapytania w sprawie wiz pięcioletnich, które wystosowaliśmy na początku roku w ramach kampanii społecznej "Wizy pięcioletnie dla Ukraińców i Białorusinów".

 

Przypominamy, że portal "Port Europa" od maja 2013 walczy ze skandalami wizowymi w polskich konsulatach na Białorusi i Ukrainie. Zdobycie polskiej wizy Schengen w uczciwy sposób jest poważnie utrudnione ze względu na gigantyczne kolejki, co rodzi patologiczne sytuacje - np. zjawisko blokowania miejsc w systemie e-konsulat przez nielegalnych pośredników wizowych. Przyczyną tych ogromnych kolejek jest nie tylko wysoki popyt na polską wizę, ale też niewłaściwa (do 2013 roku) polityka wizowa RP - polskie konsulaty chcąc wykazać "dobrze wyglądające" statystyki wizowe (w stylu: "Polska wydaje najwięcej wiz w Europie, znów wydaliśmy milion wiz, o 30% więcej niż rok temu") wydawały głównie wizy z terminem ważności do roku, zamiast wiz "długich", o które walczymy.

Postulatem naszej kampanii społecznej jest zmiana polityki wizowej w kierunku masowego wydawania wiz pięcioletnich i innych z terminem ważności 2-5 lat. Dzięki temu ta sama osoba, stale jeżdżąca do Polski w uczciwych celach, w 2015 czy 2016 roku "raz a dobrze" otrzymałaby wizę ważną pięć lat i aż do 2020 czy 2021 roku nie musiałaby starać się o kolejną wizę, odciążając w ten sposób system wizowy.

Dzięki wielu naciskom z naszej strony, nagłośnieniu tej sprawy w polskich i ukraińskich mediach oraz zgłoszeniu na naszą prośbę wielu interpelacji poselskich, udało się wpłynąć na MSZ i konsulaty, by zmieniło politykę wizową w kierunku, jaki proponujemy. Zmiany następują zdecydowanie zbyt wolno, ale idą w dobrym kierunku.

Z treścią naszego zapytania można zapoznać się tutaj. A poniżej - skan odpowiedzi.

Ciesząc się z przedstawionej przez Pana Rafała Wolskiego pozytywnej dynamiki w zakresie wiz pięcioletnich należy równocześnie podkreślić, iż dla rozładowania kolejek niezbędny jest jeszcze większy, znacznie bardziej radykalny wzrost ilości wiz pięcioletnich. Wiz pięcioletnich powinno być wydawanych nie kilkaset - kilka tysięcy, ale przynajmniej kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy, co odpowiada szacunkowej liczbie osób, które mają prawo na taką wizę.

Sprawę będziemy nadal monitorować i liczymy na to, że w 2016 roku Ambasada RP w Kijowie będzie mogła przedstawić podobną dynamikę wzrostu ilości wiz pięcioletnich - tym razem wzrost o kilkaset procent w 2015 roku w porównaniu z rokiem 2014. Zachęcamy do wsparcia naszej kampanii społecznej "Wizy pięcioletnie dla Ukraińców i Białorusinów" poprzez polubienie strony www.facebook.com/WizyPiecioletnie i zachęcenia do tego znajomych.

Dziękujemy za wsparcie parlamentarzystom, dzięki którym udało się osiągnąć ten przynajmniej częściowy sukces  - zwłaszcza Mirosławie Nykiel (PO) oraz Małgorzacie Gosiewskiej i Marii Zubie (PiS).

Komentarze  

 
+10 #1 Michu 2015-03-24 22:41
Twierdzenie, że wzrost liczby wiz długoterminowyc h doprowadzi do rozładowania kolejek jest naiwnością, najprawdopodobn iej doprowadzi to do ich wzrostu, gdyż Ukraińcy aplikujący normalnie o wizy w innych ambasadach po prostu przeniosą się do ambasady Polski skuszeni możliwością uzyskania wizy wieloletniej, której inne ambasady nie wydają bardzo chętnie. Zmniejszenie kolejek byłoby możliwe jedynie, jeśli wszystkie państwa Schengen wprowadziłyby dokładnie taką samą politykę udzielania wiz długoterminowyc h, wtedy nie niosłoby to ryzyka 'visa shopping'.
Cytować
 
 
+8 #2 Paweł 2015-03-25 07:57
Zastanawia mnie, czy ten przyrost nie jest przejawem większego zainteresowania otrzymania wizy w polskiej placówce konsularnej.

Szkoda, że nie ma statystyk wiz D...
Cytować
 
 
+7 #3 loginov 2015-03-26 18:07
Ciekawe ilu ukrainców przebywa w Europie na wizach Polskich, może by tak iść do innych konsulatów i nie pisać bzdur.
Cytować
 
 
+8 #4 Michu 2015-03-27 12:00
Trudno to oszacować, ale jednak jest to spora liczba, zresztą liberalna praktyka wydawania wiz przez polskie placówki mści się nich wzrostem liczby wniosków wizowych, gdyż panuje przekonanie, że 'idź do Polaków tam dają bez problemu'. Stąd też częste są sytuacja, kiedy SG RP zatrzymuje ludzi np. na lotnisku w Katowicach, którzy rzekomo udają się do Polski w celach turystycznych, ale mają jednocześnie karty pokładowe na lot do innego kraju Schengen, a w Katowicach jedynie się przesiadają. Choć nie jest to akurat bardzo poważne naruszenie, bo przynajmniej Ci rzekomi turyści przekraczają granicę strefy Schengen w Polsce, ale często wielu Ukraińców na polskich wizach nie ma żadnego stempla z Polski, za to pełno z innych krajów Schengen, co świadczy o tym, że źle wykorzystują polskie wizy i niepotrzebnie zajmują miejsca w kolejkach ludziom, którzy faktycznie potrzebują polskich wiz.
Cytować
 
 
-3 #5 Marta Zara 2015-03-29 15:46
Jak działa Konsulat Polski na Ukrainie wiem od krewnych i znajomych .
OGROMNY problem zapisać się na termin do Konsulatu na złożenie dokumentów na wizę!!!

Mam rodzinę która godzinami siedzi na telefonie żeby zapisać się na termin!!!
Zapis możliwy raz w tygodni!!! w okreslone godziny !!!
Jak masz szescie i sekretarka odbierże telefon to masz dwa warianty ! :)
1 - data nie jest jesczce otwarta ......( nie ma zapisów na ten dzien)
2 - brak wonych terminów tą datę która dzisaj własnie była otwarta ( nie ma zapisów na ten dzien)
Z tym ze warianty odpowiedzi w przestrzeni czasowej są bardzo różne czasem odległosc miedzy nimi 15-20 minut !!!
Proszę spróbować
Cytować
 
 
-3 #6 Marta Zara 2015-03-29 15:47
Znam osoby którym ponad miesiąc czasu nie udało sie zapisac na złożenie dokumentów!
W ubiegłym roku koleżanka wyprawiła wesele córki - babcia i dziadek ( emeryci, posidaja Kartę Polaka) nie przyjechali do Polski
na uroczystsc - nie udało sie zapisac na termin do Konsulatu!

http://www.winnica.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/wizy/ppww/

Jeżeli ktoś posiada Karte Polaka telefon inny ale proceder ten sam !
Zapisac sie telefonicznie graniczy z cudem.
No to moze mailowo ?!
piszemy majla ... dostajemy odpowiedz
Cytować
 
 
-3 #7 Marta Zara 2015-03-29 15:48
W celu umówienia terminu złożenia wniosku wizowego prosimy o bezpośredni kontakt z Punktem Przyjmowania Wniosków Wizowych:
telefon do Call Centre - +38 044 594 5496, +38 032 235 1776, +38 050 117 9053

a za pare dni dostajemy na maila kilka propozycij od posrednika za jakie pieniedze i jak szybko uzyskac wize ...
Rozumiem ze w tej sytuacji politycznej jest dużo chętnych do uzyskania wizy ale skoro jesteśmy Państwem Europejskim to odpowiednio mamy sie reprezntowac tym bardzej w
innych krajch .
Dlaczego nie mozna zapisac sie na termin mailowo? wiadomo moze to byc termin odległy ale w takiej sytuacji wiesz ze czekasz na konkretną date i mozesz zapłanowac i wyjazd i reszte spraw.
Cytować
 
 
-3 #8 Marta Zara 2015-03-29 16:00
Rozumiem ze Ukraina jak Państwo musi przesc długą droge do UE, ale jeżeli w tej sytuacji bedzie brać przykład z pracy Ambasdy RP ...
Możemy rozmawiac o długoterminowyc h wizach i
"Ciesząc się z przedstawionej przez Pana Rafała Wolskiego pozytywnej dynamiki w zakresie wiz pięcioletnich należy równocześnie podkreślić, iż dla rozładowania
kolejek niezbędny jest jeszcze większy, znacznie bardziej radykalny wzrost ilości wiz pięcioletnich." :lol:
Uważam ze dla rozładowania kolejek trzeba reorganizowac zasady przyjmowania dokumentów na wize...
MZ
Cytować
 
 
-3 #9 Kuba 2015-03-29 21:23
Ciekawe, że do pisania komentarzy to wszyscy są chętni, a do wysłania oficjalnej skargi do MSZ lub wniosku do Rzecznika Praw Obywatelskich to nikt się nie pali. Oprócz ekipy naszego portalu. I później otrzymujemy odpowiedź, że MSZ nie otrzymywało żadnych oficjalnych skarg na sytuację wizową.

I jeszcze jedno. Nam też konsulaty i MSZ nie odpisują na maile, mimo że wysyłamy je jako zapytania prasowe. Udają, że nie dotarły. I pisaliśmy o tej skandalicznej praktyce (i innych też) wielokrotnie. Dlatego wysyłamy pisma w formie papierowej, z potwierdzeniem odbioru, na które każdy urząd musi odpisać w przewidzianym prawem terminie. Szkoda tylko że nie mamy naśladowców, bo sami nic nie wskóramy.
Cytować
 
 
+1 #10 Marek 2015-04-03 17:36
Witam serdecznie wszystkich,mam dziewczyne ukrainkę ktora teraz stara sie o wize do polski.mowi ze bardzo malo osob ktore zapisaly sie do kolejki dostaje wizy.jak to teraz z tym jest,prosze o pomoc z góy dziękuje..
Cytować
 
 
0 #11 Anonim 2015-04-14 11:21
Ciekawy artykuł o wizach
http://www.eurointegration.com.ua/articles/2015/04/14/7032854/
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto

Informacje o wydajności

Application afterLoad: 0.000 seconds, 0.32 MB
Application afterInitialise: 0.020 seconds, 1.44 MB
Application afterRoute: 0.024 seconds, 2.07 MB
Application afterDispatch: 0.075 seconds, 3.01 MB
Application afterRender: 0.244 seconds, 3.68 MB

Zużycie pamięci

3895376

Zapytań do bazy danych: 44

 1. SELECT *
    FROM pl_session
    WHERE session_id = 'rq2fsgs2j1kocasova1qakll03'
 2. DELETE
    FROM pl_session
    WHERE ( time < '1498368882' )
 3. SELECT *
    FROM pl_session
    WHERE session_id = 'rq2fsgs2j1kocasova1qakll03'
 4. INSERT INTO `pl_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` )
    VALUES ( 'rq2fsgs2j1kocasova1qakll03','1498374282','','0','1','0' )
 5. SELECT *
    FROM pl_components
    WHERE parent = 0
 6. SELECT folder AS type, element AS name, params
    FROM pl_plugins
    WHERE published >= 1
    AND access <= 0
    ORDER BY ordering
 7. SELECT m.*, c.`option` AS component
    FROM pl_menu AS m
    LEFT JOIN pl_components AS c
    ON m.componentid = c.id
    WHERE m.published = 1
    ORDER BY m.sublevel, m.parent, m.ordering
 8. SELECT template
    FROM pl_templates_menu
    WHERE client_id = 0
    AND (menuid = 0 OR menuid = 1764)
    ORDER BY menuid DESC
    LIMIT 0, 1
 9. SELECT *
    FROM pl_jcomments_settings
 10. SELECT a.*, u.name AS author, u.usertype, cc.title AS category, s.title AS section, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, g.name AS groups, s.published AS sec_pub, cc.published AS cat_pub, s.access AS sec_access, cc.access AS cat_access  , ROUND( v.rating_sum / v.rating_count ) AS rating, v.rating_count
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    LEFT JOIN pl_sections AS s
    ON s.id = cc.section
    AND s.scope = "content"
    LEFT JOIN pl_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN pl_groups AS g
    ON a.access = g.id
    LEFT JOIN pl_content_rating AS v
    ON a.id = v.content_id
    WHERE a.id = 5471
    AND (  ( a.created_by = 0 )    OR  ( a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2017-06-25 07:04:42' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2017-06-25 07:04:42' )   )    OR  ( a.state = -1 )  )
 11. UPDATE pl_content
    SET hits = ( hits + 1 )
    WHERE id='5471'
 12. SELECT a.id, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.catid = 1278
    AND a.state = 1
    AND a.access <= 0
    AND ( a.state = 1 OR a.state = -1 )
    AND ( publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_up <= '2017-06-25 07:04:42' )
    AND ( publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_down >= '2017-06-25 07:04:42' )
    ORDER BY a.ordering
 13. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5471
 14. SELECT count(*)

    FROM pl_jcomments

    WHERE object_id = 5471

    AND object_group = 'com_content'

    AND published = 1
 15. SELECT c.id, c.parent, c.object_id, c.object_group, c.userid, c.name, c.username, c.title, c.comment
  , c.email, c.homepage, c.date AS datetime, c.ip, c.published, c.checked_out, c.checked_out_time
  , c.isgood, c.ispoor
  , v.value AS voted
  , case when c.userid = 0 then 'guest' else REPLACE(lower(u.usertype), ' ', '-') end AS usertype

    FROM pl_jcomments AS c

    LEFT JOIN pl_jcomments_votes AS v
    ON c.id = v.commentid 
    AND v.userid = 0
    AND v.ip = '54.158.50.26'

    LEFT JOIN pl_users AS u
    ON c.userid = u.id

    WHERE c.object_id = 5471
    AND c.object_group = 'com_content'
    AND c.published = 1

    ORDER BY c.date ASC

    LIMIT 0, 100
 16. SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params
    FROM pl_modules AS m
    LEFT JOIN pl_modules_menu AS mm
    ON mm.moduleid = m.id
    WHERE m.published = 1
    AND m.access <= 0
    AND m.client_id = 0
    AND ( mm.menuid = 1764 OR mm.menuid = 0 )
    ORDER BY position, ordering
 17. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM pl_menu
    WHERE id = 1764
    LIMIT 1
 18. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM pl_menu
    WHERE id = 1302
    LIMIT 1
 19. SELECT count(*)
    FROM pl_menu AS m

    WHERE menutype='mainmenu'
    AND published='1'
    AND access <= '0'
    AND parent=0
    AND ordering < 138
 20. SELECT params
    FROM pl_modules
    WHERE `module`='mod_janews2'
 21. SELECT created
    FROM pl_content a
    ORDER BY created DESC
    LIMIT 1
 22. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1313
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 23. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 329
 24. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 329, '2017-06-25' )
 25. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 26. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 100
 27. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 100, '2017-06-25' )
 28. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1250
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 29. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 296
 30. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 296, '2017-06-25' )
 31. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1274
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 32. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 320
 33. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 320, '2017-06-25' )
 34. SELECT cc.id, cc.userid, cc.comment, cc.name, cc.username, cc.email, cc.date, cc.object_id, cc.object_group, '' AS avatar
   
    FROM pl_jcomments AS cc
   
    LEFT JOIN pl_content AS c
    ON c.id = cc.object_id
   
    WHERE cc.published = 1
     
    AND c.access <= '0'
     
    AND (c.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR c.publish_up <= '2017-06-25 07:04:42')
     
    AND (c.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR c.publish_down >= '2017-06-25 07:04:42')
     
    AND cc.object_group = 'com_content'
   
    ORDER BY cc.date DESC
   
    LIMIT 10
 35. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 522
 36. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 1412
 37. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5513
 38. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 2462
 39. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5469
 40. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5277
 41. SELECT a.*, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_content_frontpage AS f
    ON f.content_id = a.id
    INNER JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN pl_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE ( a.state = 1
    AND s.id > 0 )
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2017-06-25 07:04:42' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2017-06-25 07:04:42' )
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.hits DESC
    LIMIT 0, 9
 42. SELECT *
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1276
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 43. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 316
 44. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 316, '2017-06-25' )

Zapytań w trybie zgodności: 0

  Wczytane pliki języka

  Nieprzetłumaczone frazy - tryb diagnostyczny

  Brak

  Nieprzetłumaczone frazy - tryb projektanta

  Brak