Saturday, Feb 25th

Last update:06:53:52 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Odkryj urok Rumunii

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 

Rumunia to państwo położone w południowo-wschodniej części Europy. Największym miastem a zarazem stolicą jest Bukareszt. Przez Rumunię przepływa rzeka Dunaj, która wpływając do Morza Czarnego tworzy Deltę Dunaju, czyli tzw. Światowy Rezerwat Biosfery.

Oprócz plaży nad Morzem Czarnym mogą Państwo znaleźć tu także tereny górskie – Karpaty. Są one warte zwiedzenia gdyż to właśnie tam w miejscowości Slanic zobaczyć można górę zbudowaną z soli i odpocząć w tamtejszym solankowym uzdrowisku.

Ci z Państwa, którzy wolą aktywną formę wypoczynku również znajdą tu mnóstwo ciekawych miejsc i zabytków, które wręcz zatykają dech w piersiach. Znajdują się tam krainy historyczne takie jak: Wołoszczyzna, Mołdawia, Dobrudża, Siedmiogród (Transylwania), Banat, Kriszana, Marmarosz. Stolica Rumunii, która do tej pory nie otrząsnęła się całkowicie po zniszczeniu podczas II Wojny Światowej oraz trzęsieniu ziemi szczególnie zwraca swoją uwagę, gdyż jest tam mieszanka budowli historycznych i socrealistycznych. Oprócz tego zwiedzić możemy liczne muzea m.in. Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Historii Bukaresztu oraz Muzeum Historii Rumunii, a także cerkwie. Możemy tam zobaczyć pomnik Arcul de Triumf wzorowany na paryskim łuku triumfalnym. Malowniczym miejscem w Rumunii są wsie i miasteczka Transylwanii. Będąc tam mogą Państwo podziwiać nie tylko krajobraz, ale też oryginalnie zdobione chałupki z wieżyczką i domki chłopskie. Nie do opisania jest tamtejsza niezwykle swojska atmosfera i tamtejsze tradycje. Siedmiogród słynie jednak najbardziej ze znanych, potężnych, często umiejscowionych na wzgórzu i otoczonych murami obronnymi kościołów  warownych. Są to prawdziwe fortece, których szkoda byłoby nie zobaczyć będąc w tym kraju. W Marmaroszu natomiast znajdują się piękne drewniane cerkwie, których ściany wewnętrzne ozdobione są ornamentami ciesielskimi.

Rumunia zachęca nas swoją przeogromną gościnnością. Tamtejsze tradycje, dzięki którym kobiety nadal są tam całowane w rękę, jak również mieszkańcy w strojach regionalnych i skoczna muzyka grana na fujarkach, cymbałach i fletach dodatkowo silnie przyciągają naszą uwagę. Domki letniskowe wynajmowane przez tubylców stwarzają atmosferę, w której można poczuć się jak w domu. Klimat jest umiarkowany i uwarunkowany ukształtowaniem terenu. Wszystko to sprawia, że Rumunia jest wyjątkowo ciekawym krajem bez wątpienia wartym zwiedzenia.

Do stolicy Rumuni Bukaresztu najlepiej dostać się samolotem. Ceny lotów z Polski można porównać na stronach www.centerfly.pl lub www.pansamolocik.pl

 

Komentarze  

 
+2 #1 Staszek 2012-10-01 15:41
Marnie opisany kraj. Autor pisze o morzu a przecież folklor i góry to największa atrakcja. Ani słowem o Drakuli, zamku Bram i Sigisoarze. A co z Dunajem? Czy tylko Wiedeń, Bratysława i Budapeszt mają do niego prawo?
Cytować
 
 
0 #2 Waldek 2012-12-24 08:25
Ojjj tak Drakula jest myśle ważnym elementem Rumunii bo wydaje mi się że to właśnie z tego słynie ten przepiękny kraj, jednak mimo wszytsko turyści jakoś o nim chyba zapominają. KAżdy z moich znajomych wybiera się do Hiszpanii, Chorwacji czy Włoch ja kocham Rumunie! ten kraj jest naprawde przepiękny i tak jak pisze mój poprzednij posiada naprawde wiele atrakcji. Jednym z najbardziej podobających mi się zakątkó Rumunii jest Transylwania bądź jak kto woli Siedmiogród. Wakacje tam są naprawde fanastyczne. ZAchęcam również do rezerwacji kwater za pośrednictwem http://www.edom.pl/noclegi/ro/439/siedmiogrod-rumunia/ są tam naprawde przystępne cenowo domki i apartamenty.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto