Monday, Jan 23rd

Last update:12:41:22 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Lasy

Małopolska: przetargi na plany ochrony dla Parków wygrywa ta sama firma. Zawartka nie zadbał o to, by informację o przetargach nagłośnić medialnie

Email Drukuj PDF

W Parkach Krajobrazowych Małopolski bez zmian - rozstrzygnięty niedawno przetarg na opracowanie planów ochrony trzech parków (w tym Bielańsko-Tynieckiego) wygrała firma KRAMEKO. Ta firma może się pochwalić regularną współpracą z Parkami. Z reguły to właśnie ona wygrywa przetargi na opracowanie planów ochrony, zaskoczenia nie było i tym razem.

Wkrótce decyzje w sprawie przyszłości parków krajobrazowych Małopolski

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Trwa kontrola nadzwyczajna w Zespole Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego – poinformowały nas władze województwa. To efekt publikacji prasowych na temat sytuacji w Parkach, zapoczątkowanych przez portal „Port Europa”.

Dolinki Krakowskie bez planu ochrony. Dzika zabudowa potęguje korki na Górce Narodowej

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 

Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy to nie jedyny park, dla którego władze województwa nie opracowały planu ochrony. Podobny problem dotyczy Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie, którego granice leżą w bezpośrednim sąsiedztwie krakowskich osiedli Górka Narodowa, Witkowice i Prądnik Biały.

Dyrektor Zawartka z Parków Krajobrazowych: nie wiem, nie sprawdzałem, nie znam się

Email Drukuj PDF

Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych powinien być osobą, której autentycznie zależy na ochronie przyrody i krajobrazu podległych mu parków. Przykład wielu krakowskich aktywistów pokazuje, że można skutecznie walczyć o ochronę Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego przed niszczeniem, nawet nie posiadając ku temu jakichkolwiek formalnych pełnomocnictw. Kwestia, czy panu Zawartce naprawdę zależy na Parku, jest dość dyskusyjna.

Afera w małopolskich Parkach Krajobrazowych podległych PSL-owi. Plan ochrony nie powstał, deweloperzy mają wolną rękę

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Jaskinia Jasna w BTPK

Plan ochrony to podstawowy dokument, który pozwala chronić walory przyrodnicze, kulturowe i krajobrazowe parku krajobrazowego. Ustawa o ochronie przyrody mówi wyraźnie: Sejmik był zobowiązany tak zorganizować i nadzorować pracę Zespołu Parków, by przyjąć plan ochrony najpóźniej w styczniu 2014. Dopiero pod koniec 2016 roku zlecono jego wykonanie z terminem realizacji w 2018 roku. Parki krajobrazowe nadzoruje wicemarszałek Kozak z PSL, tymczasem w Bodzowie dewastacja parku trwa w najlepsze przy biernej postawie dyrekcji Parków.

Strona 1 z 4

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto