Monday, Jan 16th

Last update:06:39:05 AM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Smog

Trasa Łagiewnicka – nie tędy droga

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 

To już ostatni moment, żeby zatrzymać szkodliwą dla Krakowa i kosztującą ponad 1,2 miliarda złotych budowę Trasy Łagiewnickiej – przeskalowanej „bieda-autostrady” poprowadzonej przez gęsto zaludnione dzielnice Krakowa.

Autobus Kraków Arena – Ikea: Linia łącząca Ugorek z Opolską potrzebna od zaraz

Email Drukuj PDF

Czytelników naszego portalu niezorientowanych w krakowskich realiach z góry prosimy o wybaczenie za to, że ten tekst daliśmy na główną. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło: dokładnie tak jak wy teraz, na co dzień czują się mieszkańcy całego kraju, których stołeczne redakcje codziennie karmią informacjami o zalaniu tunelu na Wisłostradzie, korkach na Marszałkowskiej, pomniku smoleńskim na Krakowskim Przedmieściu czy Mordorze na Domaniewskiej. Dla równowagi – nasz lokalny krakowski temat transportowy, dla nas śmiertelnie ważny, osoby nieznające Krakowa mogą lekturę tego tekstu pominąć.

 

Trzmiel do dymisji – odwołajmy wiceprezydenta, któremu zawdzięczamy nasilenie smogu

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 

Kilka drogich i skądinąd potrzebnych inwestycji – a przy tym mnóstwo ułatwień dla samochodów i totalna zabudowa krakowskich parków, zieleńców i stref przewietrzania miasta. W efekcie Kraków stał się nieco bardziej nowoczesny, ale przy tym nie da się w nim oddychać – i nie pomoże tu nawet wymiana wszystkich pieców węglowych na ekologiczne. Takie są skutki polityki betonowania miasta i zabudowy terenów zielonych, prowadzonej od dekady przez odpowiedzialnego za inwestycje wiceprezydenta Krakowa Tadeusza Trzmiela.

 

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto