Sunday, Mar 26th

Last update:07:35:19 AM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Smog

Pomysł na smog: samorządowy program termomodernizacji domków jednorodzinnych w małopolskich parkach krajobrazowych

Email Drukuj PDF

Fot. Bogdan Chmelnyckyj - Fotonotesy

W połowie 2019 roku na obszarze Krakowa wejdzie w życie całkowity zakaz palenia węglem, który był traktowany jako skuteczne remedium na smog. Tymczasem na początku 2017 roku wymiana pieców wyhamowała. Do wymiany pozostało jeszcze 16 tysięcy palenisk węglowych i jest już niemal pewne, że nie uda się ich zlikwidować przed 2019 rokiem.

Trasa Łagiewnicka – nie tędy droga

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 

To już ostatni moment, żeby zatrzymać szkodliwą dla Krakowa i kosztującą ponad 1,2 miliarda złotych budowę Trasy Łagiewnickiej – przeskalowanej „bieda-autostrady” poprowadzonej przez gęsto zaludnione dzielnice Krakowa.

Trzmiel do dymisji – odwołajmy wiceprezydenta, któremu zawdzięczamy nasilenie smogu

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 

Kilka drogich i skądinąd potrzebnych inwestycji – a przy tym mnóstwo ułatwień dla samochodów i totalna zabudowa krakowskich parków, zieleńców i stref przewietrzania miasta. W efekcie Kraków stał się nieco bardziej nowoczesny, ale przy tym nie da się w nim oddychać – i nie pomoże tu nawet wymiana wszystkich pieców węglowych na ekologiczne. Takie są skutki polityki betonowania miasta i zabudowy terenów zielonych, prowadzonej od dekady przez odpowiedzialnego za inwestycje wiceprezydenta Krakowa Tadeusza Trzmiela.

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto