Sunday, Jun 25th

Last update:03:26:50 AM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Horn Krakow - szczegółowe informacje o hostelu i przystani

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące noclegów i pobytu w naszym hostelu Horn w Krakowie.

 

Ile kosztuje nocleg w "Hornie"?

Nocleg dla gości indywidualnych kosztuje 35 zł / osoba, natomiast dla grup: 35 zł/os. W przypadku noclegu na 1 dobę należy doliczyć 5 zł od osoby za pościel.

 

Jak dokonać rezerwacji?

Proszę wysłać maila na adres hornkrakow@gmail.com

 

Czym jest Horn i dlaczego noclegi u was są takie tanie?

Horn jest przede wszystkim przystanią i ośrodkiem sportowym, który powstał dla potrzeb Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego. Integralnym elementem przystani jest baza noclegowa, która powstała z myślą o przyjmowaniu grup szkolnych, przyjeżdżających do Krakowa nad nasze jezioro na zgrupowania sportowe i regaty. Jednak zwłaszcza poza sezonem nasze miejsca noclegowe są niewykorzystane, dlatego wynajmujemy je gościom indywidualnym oraz zorganizowanym grupom turystycznym (biura podróży, wycieczki szkolne) na zasadach komercyjnych. Niska cena noclegów wynika stąd, że pierwotnym celem UKŻ Horn nie jest zysk z działalności hotelowej, lecz działalność sportowa i edukacyjna, na którą otrzymujemy środki publiczne m. in. z Urzędu Miasta. Działamy na podobnej zasadzie jak akademiki, które oferują noclegi gościom indywidualnym w czasie, kiedy studenci wyjeżdżają na wakacje i również mają atrakcyjne ceny. Nasza oferta jest jednak bardziej atrakcyjna od większości domów studenckich: mamy najniższe ceny w Krakowie i równocześnie wyższy standard, niż w akademikach. Nasza przystań została otwarta zaledwie kilka lat temu i jesteśmy najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce.

 

Widzę ze zdjęć, że ośrodek Horn jest położony gdzieś nad jeziorem. Ładne miejsce, ale to nie jest w samym Krakowie, tylko za miastem?

Nie, Horn leży w samym Krakowie, 5 km od Rynku Głównego. Zalew Bagry nie jest powszechnie znanym miejscem wśród turystów, ale to w pewien sposób ewenement, że w Krakowie tak blisko ścisłego centrum znajduje się sztuczne jezioro służące rekreacji i sportom wodnym. Zalew Bagry powstał wskutek wydobywania żwiru, później został przystosowany do celów rekreacyjnych. Obecnie jest to enklawa zieleni, spokoju i ciszy otoczona zewsząd ruchliwymi dzielnicami Krakowa. Przystań i hostel Horn znajduje się niemal w geograficznym środku Krakowa. 10 minut spaceru dzieli hostel od przystanku szybkiego tramwaju linii 20 i 11, którym w ciągu 15 minut można dojechać na Dworzec Główny, w pobliże Rynku Głównego (Teatr Bagatela) lub na Kazimierz. Jeszcze bliżej, bo zaledwie 3 km od przystani, znajdują się takie atrakcje, jak: Stare Podgórze, Wzgórze Lasoty, Kopiec Krakusa oraz Zabłocie z Muzeum Schindlera oraz Muzeum Sztuki Współczesnej. Po drugiej stronie zalewu, w odległości ok. 2 km od hostelu, znajduje się drugi największy dworzec kolejowy Krakowa - Kraków Płaszów, gdzie zatrzymują się prawie wszystkie pociągi kursujące do i z Krakowa.

Pobyt u nas łączy w sobie zalety pobytu na obrzeżach centrum wielkiego miasta z zaletami wypoczynku na łonie natury, w parkowym otoczeniu jedynego w swoim rodzaju miejskiego akwenu rekreacyjnego.

Położenie naszego hostelu na mapie Krakowa:

Na czarno - linia szybkiego tramwaju nr 20, dojazd do Dworca głównego i do Starego Miasta (Teatr Bagatela)

Na czerwono - linia szybkiego tramwaju nr 11, dojazd na Kazimierz (dobre miejsce na wieczorne wyjście do pubu) i na Stare Podgórze

Obiema liniami można dojechać na Zabłocie do Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK i Muzeum Schindlera na ul. Lipowej (tam gdzie kręcono słynną Listę Schindlera).

 

Jakie są u Państwa pokoje? Czy w pokojach jest łazienka?

Nasz obiekt dysponuje głównie pokojami 6-osobowymi (dwa łóżka piętrowe + dwa zwykłe), łazienka na korytarzu. Oprócz tego mamy 3 pokoje 2-osobowe. Pokoje i łazienka są nowe, w bardzo dobrym stanie. Każdy pokój jest wyposażony w gniazdko internetowe. Na każdym piętrze jest zaplecze sanitarne i w pełni wyposażony aneks kuchenny. Dokładniej wszystko widać na poniższych zdjęciach:

 

Czy można u Państwa zamówić wyżywienie?

Tak, na terenie ośrodka znajduje się tawerna (na parterze). Koszt całodziennego wyżywienia dla grup zorganizowanych (wycieczki szkolne, biura podróży itp.) to 35 zł od osoby (śniadanie, obiad, kolacja). Śniadanie w formie szwedzkiego stołu kosztuje 13 zł /osoba.

 

Czy posiadacie parking dla samochodów osobowych i autobusów?

Tak, na terenie Hornu są miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i autokarów turystycznych. Za parkowanie nie pobieramy od naszych gości opłat.

 

Ile jest miejsc noclegowych w waszym Ośrodku? Chcielibyśmy przyjechać większą grupą ok. 60 osób, czy to możliwe?

Posiadamy 42 miejsca noclegowe na dwóch kondygnacjach. Często jednak przyjmowaliśmy większe grupy, w takiej sytuacji w zależności od rodzaju grupy możemy zorganizować dodatkowe noclegi w internacie szkolnym położonym 300 metrów od naszego Ośrodka (podobne ceny, chociaż mogą być nieco wyższe niż u nas) lub dostawić łóżka w sali szkoleniowej (wtedy liczymy symboliczną cenę za te dodatkowe osoby, np. 10 zł za osobę). Wszystko jest do zorganizowania, szczegóły omówimy mailowo lub telefonicznie.

 

Czy możecie Państwo pomóc nam w zorganizowaniu wycieczki po Krakowie i okolicach / ułożeniu programu wycieczki? Czy możecie polecić nam przewodnika po Krakowie?

Właściwie nie zajmujemy się taką działalnością, natomiast w tych sprawach z pewnością profesjonalnie i bezpłatnie pomogą Państwu specjaliści z Krakowskiej Informacji Turystycznej. Proszę też zajrzeć na strony:

www.turinfo.pl

www.krakow.travel

www.mot.krakow.pl

www.eprzewodnicy.pl

Natomiast my z przyjemnością pomożemy Państwu w zorganizowaniu atrakcyjnego eventu u nas na miejscu. W naszej tawernie można zorganizować różnego rodzaju imprezy, posiadamy sale szkoleniowe, miejsce na ognisko, mini plac zabaw dla dzieci, w sąsiedztwie są dwie plaże, boisko do siatkówki. Dysponujemy sprzętem pływającym (żaglówki, deski windsurfingowe, rowery wodne, motorówki, kajaki), w naszym obiekcie jest m. in. sauna i siłownia.

 

Jak do was dojechać komunikacją miejską? Wieczorem chcemy wyjść na miasto, czy damy radę wrócić jakimś autobusem nocnym?

Z dworca PKP: tramwaj 20, kierunek Mały Płaszów. Tramwaj kursuje co kilkanaście minut do ok. godz. 22. Należy dojechać na ostatni lub przedostatni przystanek (ok. 15 minut jazdy) i skierować się na ulicę Grochową, stamtąd ok. 10 minut do końca ulicy.

Z Kazimierza: należy dojść na przystanek Miodowa na skrzyżowaniu ulicy Miodowej i Starowiślnej (kilka minut piechotą od Placu Nowego) i wsiąść w tramwaj nr 11, kierunek Mały Płaszów. Następnie - jak wyżej.

Rozkłady jazdy można znaleźć na stronie: www.mpk.krakow.pl

Od przeciwnej strony jeziora można się do nas dostać, wysiadając na przystanku kolejowym Kraków-Prokocim (zatrzymują się na nim tylko pociągi osobowe). Należy przejść przez wiadukt na drugą stronę torów i stamtąd już tylko 300 metrów do nas.

W nocy: autobusy nocne we wszystkich kierunkach odjeżdżają równocześnie o pełnej godzinie z przystanków przy dworcu głównym PKP. Do nas jeździ autobus nr 605. W dni powszednie odjazdy spod dworca o godzinach: 0:00, 2:00, 4:00; natomiast z piątku na sobotę i z soboty na niedziele: 0:00, 1:00, 2:00, 3:00, 4:00. Należy wysiąść na przystanku Mały Płaszów i następnie iść ulicą Grochową.

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto

Informacje o wydajności

Application afterLoad: 0.000 seconds, 0.32 MB
Application afterInitialise: 0.015 seconds, 1.44 MB
Application afterRoute: 0.019 seconds, 2.07 MB
Application afterDispatch: 0.045 seconds, 2.94 MB
Application afterRender: 0.192 seconds, 3.62 MB

Zużycie pamięci

3826848

Zapytań do bazy danych: 43

 1. SELECT *
    FROM pl_session
    WHERE session_id = 'ededfs8ujmaupbehr9hlpkblu7'
 2. DELETE
    FROM pl_session
    WHERE ( time < '1498356653' )
 3. SELECT *
    FROM pl_session
    WHERE session_id = 'ededfs8ujmaupbehr9hlpkblu7'
 4. INSERT INTO `pl_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` )
    VALUES ( 'ededfs8ujmaupbehr9hlpkblu7','1498362053','','0','1','0' )
 5. SELECT *
    FROM pl_components
    WHERE parent = 0
 6. SELECT folder AS type, element AS name, params
    FROM pl_plugins
    WHERE published >= 1
    AND access <= 0
    ORDER BY ordering
 7. SELECT m.*, c.`option` AS component
    FROM pl_menu AS m
    LEFT JOIN pl_components AS c
    ON m.componentid = c.id
    WHERE m.published = 1
    ORDER BY m.sublevel, m.parent, m.ordering
 8. SELECT template
    FROM pl_templates_menu
    WHERE client_id = 0
    AND (menuid = 0 OR menuid = 1432)
    ORDER BY menuid DESC
    LIMIT 0, 1
 9. SELECT *
    FROM pl_jcomments_settings
 10. SELECT a.*, u.name AS author, u.usertype, cc.title AS category, s.title AS section, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, g.name AS groups, s.published AS sec_pub, cc.published AS cat_pub, s.access AS sec_access, cc.access AS cat_access  , ROUND( v.rating_sum / v.rating_count ) AS rating, v.rating_count
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    LEFT JOIN pl_sections AS s
    ON s.id = cc.section
    AND s.scope = "content"
    LEFT JOIN pl_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN pl_groups AS g
    ON a.access = g.id
    LEFT JOIN pl_content_rating AS v
    ON a.id = v.content_id
    WHERE a.id = 4532
    AND (  ( a.created_by = 0 )    OR  ( a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2017-06-25 03:40:53' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2017-06-25 03:40:53' )   )    OR  ( a.state = -1 )  )
 11. UPDATE pl_content
    SET hits = ( hits + 1 )
    WHERE id='4532'
 12. SELECT a.id, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.catid = 992
    AND a.state = 1
    AND a.access <= 0
    AND ( a.state = 1 OR a.state = -1 )
    AND ( publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_up <= '2017-06-25 03:40:53' )
    AND ( publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_down >= '2017-06-25 03:40:53' )
    ORDER BY a.ordering
 13. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 4532
 14. SELECT count(*)

    FROM pl_jcomments

    WHERE object_id = 4532

    AND object_group = 'com_content'

    AND published = 1
 15. SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params
    FROM pl_modules AS m
    LEFT JOIN pl_modules_menu AS mm
    ON mm.moduleid = m.id
    WHERE m.published = 1
    AND m.access <= 0
    AND m.client_id = 0
    AND ( mm.menuid = 1432 OR mm.menuid = 0 )
    ORDER BY position, ordering
 16. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM pl_menu
    WHERE id = 1432
    LIMIT 1
 17. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM pl_menu
    WHERE id = 1422
    LIMIT 1
 18. SELECT count(*)
    FROM pl_menu AS m

    WHERE menutype='mainmenu'
    AND published='1'
    AND access <= '0'
    AND parent=0
    AND ordering < 144
 19. SELECT params
    FROM pl_modules
    WHERE `module`='mod_janews2'
 20. SELECT created
    FROM pl_content a
    ORDER BY created DESC
    LIMIT 1
 21. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1313
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 22. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 328
 23. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 328, '2017-06-25' )
 24. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 25. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 305
 26. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 305, '2017-06-25' )
 27. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1250
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 28. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 308
 29. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 308, '2017-06-25' )
 30. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1274
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 31. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 326
 32. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 326, '2017-06-25' )
 33. SELECT cc.id, cc.userid, cc.comment, cc.name, cc.username, cc.email, cc.date, cc.object_id, cc.object_group, '' AS avatar
   
    FROM pl_jcomments AS cc
   
    LEFT JOIN pl_content AS c
    ON c.id = cc.object_id
   
    WHERE cc.published = 1
     
    AND c.access <= '0'
     
    AND (c.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR c.publish_up <= '2017-06-25 03:40:53')
     
    AND (c.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR c.publish_down >= '2017-06-25 03:40:53')
     
    AND cc.object_group = 'com_content'
   
    ORDER BY cc.date DESC
   
    LIMIT 10
 34. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 522
 35. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 1412
 36. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5513
 37. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 2462
 38. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5469
 39. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5277
 40. SELECT a.*, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_content_frontpage AS f
    ON f.content_id = a.id
    INNER JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN pl_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE ( a.state = 1
    AND s.id > 0 )
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2017-06-25 03:40:53' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2017-06-25 03:40:53' )
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.hits DESC
    LIMIT 0, 9
 41. SELECT *
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1276
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 42. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 316
 43. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 316, '2017-06-25' )

Zapytań w trybie zgodności: 0

  Wczytane pliki języka

  Nieprzetłumaczone frazy - tryb diagnostyczny

  Brak

  Nieprzetłumaczone frazy - tryb projektanta

  Brak