Sunday, Feb 26th

Last update:06:53:52 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Litwa

Dlaczego Estonii się udało

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 

Ludność Estonii wynosi około 1 315 000 osób — to da się porównić z ukraińskim miastem Charkowem. Według liczby ludności ten kraj zawsze był najmniejszy nad Bałtykiem. W Unii Europejskiej ustępują mu tylko Cypr, Luksemburg i Malta. Jednak Estończycy zawsze byli bardzo ambitni i pragnęli dowieść, że to właśnie oni są najlepsi wśród krajów bałtyckich.

Bardziej i mniej ciekawe spotkania z mniejszościami narodowymi

Email Drukuj PDF

Wywiady ze zwykłymi ludźmi to materiał niosący za sobą różne możliwości - niekiedy szansę odkrycia niezwykłych historii, czasem ryzyko zanudzenia czytelnika. Annie Sobeckiej w zbiorze rozmów z przedstawicielami mniejszości z Gdańska w niektórych przypadkach udaje się to pierwsze. Niestety duża część opublikowanego przez nią materiału jest po prostu nieciekawa.

 

Kurs litewski jeszcze nie teraz

Email Drukuj PDF

Jakiś czas temu zapowiadaliśmy uruchomienie bezpłatnego internetowego kursu języka litewskiego. Zgodnie z zapowiedziami, kurs utworzymy, jak uzbiera się minimalna liczba chętnych - co najmniej 1000 osób. Niestety, zainteresowanie kursem jak na razie jest bardzo słabe, dlatego na kurs trzeba będzie trochę poczekać.

Zapisy na bezpłatny internetowy kurs języka litewskiego

Email Drukuj PDF

Kontynuując dobrą tradycję naszych bezpłatnych kursów internetowych, portal "Port Europa" przymierza się do uruchomienia kolejnego e-kursu - języka litewskiego. Kurs ruszy za kilka miesięcy, ale zapisać się można już teraz. Im szybciej nazbiera się minimalna ilość subskrybentów, tym szybciej kurs będzie uruchomiony.

Bałtyckie rozgrywki

Email Drukuj PDF

Mimo peryferyjnego położenia, Morze Bałtyckie od zawsze było areną zarówno współpracy, jak i ostrej geopolitycznej rywalizacji między najważniejszymi europejskimi graczami.

Strona 1 z 2

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto