Monday, Jan 23rd

Last update:12:41:22 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Publicystyka

Ustawa medialna? Prawdziwe problemy wolnych mediów są gdzie indziej

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

Skok na telewizję i radio publiczne stał się powodem dla gigantycznych demonstracji KODu i liberalnie myślącej części społeczeństwa. I słusznie. Ale prawdziwy problem polskiego dziennikarstwa leży gdzie indziej, bliżej lokalnych społeczności – szkoda, że obrońcy wolności jak na razie tego nie dostrzegają.

 

Na lokatach nie zarobimy kokosów. Wyższy zysk możliwy dzięki promocjom

Email Drukuj PDF

Przeciętne oprocentowanie lokat bankowych o terminie zapadalności 3-6 miesięcy waha się od 1,5% do 2,5%. Jeszcze mniej zarobimy na kontach oszczędnościowych – tu standardem jest oprocentowanie rzędu 1%. Na tym tle spośród dużych banków pozytywnie wyróżnia się ING Bank Śląski, oferujący 2,5% na koncie oszczędnościowym. Jeszcze kilka lat temu takie stawki były czymś powszechnym, dziś jednak należy to uznać za dosyć atrakcyjną ofertę.

 

Na co zwracać uwagę przy wyborze rachunku bankowego

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

W obecnych czasach konto bankowe można założyć nawet bez wychodzenia z domu, w ciągu pięciu minut, a później w równie szybkim czasie je zamknąć. W praktyce jednak okazuje się, że skutki tej często spontanicznej decyzji towarzyszą nam całe lata – z raz założonego rachunku korzystamy już na stałe, a z bankiem nie rozstajemy się nawet wtedy, gdy początkowo bezpłatne konto przemienia się w całkiem nieatrakcyjne.

 

Spóźnione przeprosiny DCT

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 23
SłabyŚwietny 

Prawie cztery lata trzeba było czekać na przeprosiny ze strony DCT Gdańsk na "nieprawdziwe i szkalujące Panią Danutę Biłat insynuacje i pomówienia, na które nie zasługiwała".

 

Przenieśmy siedzibę NFZ do Łodzi

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Przy okazji niedawnej burzliwej dyskusji o reformie służby zdrowia zabrakło poruszenia jednej kwestii. Mianowicie, warto się zastanowić, czy koniecznie to właśnie Warszawa powinna być siedzibą centralnych instytucji ochrony zdrowia, takich jak NFZ czy Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Moim zdaniem Warszawa w tej roli się nie sprawdza i system funkcjonowałby o wiele lepiej, gdyby wszystkie instytucje centralne związane ze zdrowiem przenieść np. do Łodzi.

 

Strona 1 z 4

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto