Sunday, Mar 26th

Last update:07:35:19 AM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Spóźnione przeprosiny DCT

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 23
SłabyŚwietny 

 

 

O sprawie pisaliśmy tutaj. Nasz portal jako jeden z nielicznych mediów zajmujących się gospodarką morską nie przedrukował nadesłanej również nam informacji prasowej DCT, za którą teraz DCT przeprasza. Jako jedni z nielicznych nie przyłączyliśmy się do medialnego linczu - i jak widać, mieliśmy rację.

W tej całej sprawie zastanawia i bulwersuje mnie jeden fakt. Gdy cztery lata temu ta jedna z największych firm polskiej gospodarki morskiej swoimi pomówieniami prawdopodobnie zniszczyła perspektywy zawodowe niewinnej osoby, DCT zrobiło wszystko, by ta informacja rozeszła się jak najszerzej. I zrobiła to skutecznie - informacja prasowa, w której znalazły się, jak przyznaje sam DCT, "nieprawdziwe i szkalujące panią Danutę Biłat insynuacje i pomówienia, na które nie zasługiwała", została bezrefleksyjnie przedrukowana przez niemal wszystkie liczące się media z branży morskiej i wiele wpływowych portali zajmujących się tematyką transportu-spedycji-logistyki i gospodarki ogółem. Branża morska to mały i zamknięty w sobie światek, więc można się domyśleć, że taka sytuacja oznaczała dla pani Danuty faktycznie "wilczy bilet", złamanie kariery zawodowej. Teraz jakoś nie widać równej pieczołowitości DCT w "odkręcaniu" tej przykrej sprawy. Przeprosiny są gdzieś głęboko ukryte na stronie internetowej tej korporacji, choć moim zdaniem powinny wisieć na stronie głównej - tak aby rzeczywiście zadośćuczynić pomówieniom sprzed czterech lat. A media branżowe, które wówczas bezrefleksyjnie przyłączyły się do medialnego linczu, przedrukowując oświadczenie DCT, teraz nie palą się do zamieszczenia informacji o przeprosinach.

Przeprosiny są opublikowane na stronie DCT Gdańsk w tym miejscu.

Widać, że polskiej branży morskiej jeszcze daleko do cywilizowanych, zachodnich standardów. A my chcemy pouczać innych (kraje Europy Wschodniej), jak żyć i jak integrować się z Europą.

Komentarze  

 
+3 #1 jubus 2015-03-01 12:31
Ostatnie zdanie bardzo mądre, czasami Kuba, napisze coś mądrego. Rzadko bo rzadko, ale czasem się zdarza.
Niech Polacy najpierw zaczną sprzątać swój, neo-PRLowski burdel, a dopiero potem niech zaprowadzają "demokratyczne porządki"na Wschodzie.
Cytować
 
 
+1 #2 Dominik Popiel 2015-03-03 09:49
Smutne jest to ze pomimo dowiedzenia swoich racji reputacja zostala zniszczona i bedzie trudno ja odbudowac. Przykre jest tez to ze osoby ktore w tej chwili przepraszaja (choc do konca nie wiadomo kto bo sie nikt nie podpisal) nie sa tymi ktorzy pania Danute szkalowali.
Cytować
 
 
+7 #3 Zet 2015-03-03 11:13
W mediach najszybciej przebija się negatywna informacja. Jak trzeba napisać o kimś coś pozytywnego, to dziennikarze często nie są zainteresowani. Na tym tle autor wyróżnia się pozytywnie. Tak trzymać.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto