Sunday, Feb 26th

Last update:06:53:52 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Kampania reklamowa skierowana na ukraiński rynek oraz do społeczności Ukraińców w Polsce

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

W Polsce mieszka już prawie milion Ukraińców, z kolei na Ukrainie (szczególnie zachodniej i centralnej) trwa niespotykana wcześniej moda na wszystko, co polskie (włącznie z językiem polskim oraz produktami i usługami z naszego kraju). Jeżeli interesuje Cię dotarcie ze swoją reklamą do obu perspektywicznych społeczności, wraz z Inis.pl służymy pomocą.

 Portal „Port Europa” stworzył kilkudziesięciotysięczną bazę odbiorców newslettera, którzy zgodzili się na otrzymywanie drogą mailową informacji reklamowych. Są to głównie subskrybenci, którzy zapisali się na nasz bezpłatny e-kurs języka polskiego dla Ukraińców, który od 2013 roku robi furorę w ukraińskim internecie. Na nasz kurs zapisało się już ponad 70 tysięcy Ukraińców mieszkających w Polsce lub Ukrainie. Z naszym kursem zetknął się niemal każdy, kto uczył się polskiego z myślą o wyjeździe do Polski na studia lub do pracy czy po prostu interesuje się Polską, w tym polskimi produktami, usługami, stronami internetowymi itp.

Subskrybentów naszego kursu można podzielić na dwie grupy. Pierwsza – to społeczność Ukraińców mieszkających w Polsce (studenci, imigranci zarobkowi lub przedsiębiorcy), druga – raczej zamożni i wykształceni Ukraińcy mieszkający na Ukrainie, a zainteresowani Polską np. ze względów turystycznych, zakupowych czy kulturowych (Polska jako „okno na świat”).

Do obu grup warto jest dotrzeć z przekazem reklamowym za pomocą sieci Inis, z którą od kilku lat współpracujemy.

PROFIL ODBIORCÓW REKLAMY E-MAILINGOWEJ

Ukraińcy w Polsce

To przede wszystkim studenci, imigranci zarobkowi i przedsiębiorcy. Są to głównie osoby, które przebywają w Polsce od niedawna (średnio od roku-dwóch) i muszą się tu urządzić (choćby czasowo), zaaklimatyzować, poznać nasz kraj/język/kulturę, ale też poznać Europę (osoby te są bardziej niż pozostali skłonni podróżować do innych regionów Polski i innych krajów UE).

Ze względów marketingowych ta grupa jest dla reklamodawcy szczególnie cenna, gdyż te osoby urządzają się od zera w nowym kraju. A tym samym potrzebują wszystkiego, co przeciętny polski konsument już ma. Nowe mieszkanie, nowy samochód, nowe konto w banku, nowy operator telefoniczny, nowy ubezpieczyciel, sklep, przedszkole dla dziecka, dostawca prądu, system sprzedaży biletów autobusowych, portal aukcyjny, system tanich przekazów pieniężnych i operator zapewniający tanie rozmowy z Ukrainą – to tylko kilka przykładów, z jakimi potrzebami spotykają się przedstawiciele tej nowej społeczności, stopniowo poznający nasz kraj i polskie marki.

Osoby te są zorientowane na pracę, edukację i dalszy rozwój zawodowy i osobisty, ale też na rozrywkę. Ponieważ jest to nowy etap w ich życiu, chętnie chłoną wszystkie nowości, są otwarci na nowe dla nich marki czy idee. Produkty, strony internetowe, sieci sklepów i marki, które dla polskiego konsumenta są powszechnie znane, dla ukraińskich studentów/imigrantów są czymś nowym, wcześniej nieznajomym.

Co to oznacza dla reklamodawcy? Szansę i zagrożenie. W walce o zainteresowanie tych kilkuset tysięcy ukraińskich imigrantów/studentów takie same szanse ma dobrze rozpoznawalna w Polsce (ale nie za granicą) marka, jak i lokalny sklepik, mała firma czy jednoosobowa działalność gospodarcza (w tym start-up). Dlatego kampanię reklamową skierowaną do ukraińskich imigrantów i studentów w Polsce powinni zaplanować zarówno „tuzy biznesu”, jak i mniejsze firmy, dopiero wchodzące na rynek i szukające swojej niszy.

Ukraińcy z Ukrainy interesujący się Polską

Ta grupa z kolei dzieli się na dwie podgrupy. Jedna – to Ukraińcy uczący się polskiego z myślą o wyjeździe do Polski na studia lub do pracy. Te osoby, co zrozumiałe, będą żywotnie zainteresowane reklamą polskich uczelni, portali z ogłoszeniami o pracę, portali edukacyjnych, nauką języków (nie tylko polskiego – ale też np. kursami języka angielskiego czy niemieckiego dla Polaków). Druga grupa – to osoby raczej zamożniejsze, które nie muszą wyjeżdżać, bo na Ukrainie mimo kryzysu mają ugruntowaną pozycję materialną i społeczną. Polska jest dla nich celem wyjazdów turystycznych (w tym zakupowych) oraz pierwszym krajem tranzytowym UE. Te dość zamożne osoby przyjeżdżają do Lublina, Krakowa czy Rzeszowa na zakupy (np. w szwedzkiej sieci meblowej, której na Ukrainie nie ma), wylatują z polskich lotnisk, kupują w Polsce samochody, sprzęt elektroniczny i AGD, czy też są zainteresowane okazyjnymi zakupami w polskich sklepach internetowych lub portalach aukcyjnych.

Przykładowe rodzaje działalności gospodarczej, którą warto reklamować za pośrednictwem naszej bazy e-mail-marketingu:

1)    Sklepy i restauracje ukraińskie w Polsce.
2)    Przedsiębiorstwa zajmujące się wprowadzaniem ukraińskich towarów na polski rynek.
3)    Wyższe uczelnie, zorientowane na studentów z Ukrainy.
4)    Kursy i samouczki języka polskiego oraz innych języków europejskich (angielski, niemiecki, francuski, czeski, słowacki, języki skandynawskie).
5)    Konta bankowe i lokaty (ale tylko te, które można założyć online bez konieczności posiadania numeru PESEL, którego Ukraińcy z czasowym pobytem w Polsce z reguły nie posiadają).
6)    Samochody.
7)    Działalność edukacyjna, w tym wszystko to co jest związane z poznawaniem polskich realiów i kultury (w tym księgarnie).
8)    Linie autobusowe i lotnicze, rezerwacja biletów, zwłaszcza w relacji Polska – Ukraina.
9)    Pomoc i pośrednictwo w znalezieniu pracy.
10)    Usługi konsultingowe i doradcze związane z cudzoziemcami (pomoc polskim firmom w znalezieniu ukraińskich pracowników, pomoc imigrantom w załatwieniu formalności)
11)    Ogłoszenia o pracę w Polsce i UE dla Ukraińców.
12)    Telekomunikacja.
13)    Wszystko co związane z komunikacją na linii Polska – Ukraina: przekazy pieniężne na Ukrainę, tanie rozmowy telefoniczne za granicę, tanie przeloty i przewozy z Polski na Ukrainę itp.
14)    Organizacje pozarządowe zajmujące się cudzoziemcami, czasopisma i portale skierowane dla cudzoziemców.


Profesjonalną kampanię reklamową przygotuje dla Państwa firma Inis.pl, z którą nasz portal współpracuje od samego początku, czyli od 2010 roku. Szczegóły – na stronie Inis.pl w zakładce Reklamodawcy: http://www.inis.pl/reklamodawcy/

Kontaktując się z firmą Inis proszę zaznaczyć, że są Państwo zainteresowani wysyłką do bazy subskrybentów portalu „Port Europa”, której właścicielem jest Jakub Łoginow. Kampanię reklamową realizujemy w modelu CPUC, czyli w rozliczeniu za kliknięcie unikalnego użytkownika.

 

Komentarze  

 
0 #1 jubus 2016-04-11 23:34
Co fakt to fakt, bardzo wiele osób nie dostrzega siły relacji Polski i Ukrainy. Teraz, gdy Holandia, nareszcie, zamknęła dla Ukrainy drzwi do unijnego piekła i spowodowała, że Polska może w końcu, odgrywać jedyną rolę prawdziwego pomostu między Zachodem, a Wschodem Europy (choć lepiej by było, jakby pozostała poza UE), te relacje o dziwo się zwiększą.
Zapomnijcie Ukraińcy o Eurokołchozie, to nie dla was, ten burdel. Im więcej Polski na Ukrainie, tym więcej prawdziwej, nieunijnej, Europy. Im więcej Ukrainy w Polsce tym więcej pozaunijnej Europy w Polsce. I o to właśnie chodzi, a raczej powinno chodzić w tym serwisie. Zapominijmy o polityce, więzieniu narodów, zwanym UE, trza współpracować bezpośrednio i bilateralnie, bo potencjał jest wykorzystany raptem w 5, może 10 procentach. UE robi wszystko, aby tak pozostało.
Cytować
 
 
-2 #2 jubus 2016-04-11 23:38
Bardzo dobrze się dzieje, że upadł rząd, zdrajcy i populisty Jaceniuka. Oby upadł też i Poroszenko. Przywódców ma wybierać naród, a nie oligarchowie czy samo-wybierające się pseudo-elity. Dzięki temu, będzie mniej prounijnego, prozachodniego populizmu i propagandy, więcej pragmatyzmu i chęci bezpośredniej współpracy.
Do tej pory, UE nic Polsce i Ukrainie nie pomogła, podobnie jak proukraińska, antypolska swołocz w Warszawie (PO, PiS, Nowoczesna)jak i antyrosyjska, prozachodnia, antypolska swołocz w Kijowie (Poroszenko, Jaceniuk i reszta bandy).
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto