Sunday, Mar 26th

Last update:07:35:19 AM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Polacy na Słowacji, Monitor Polonijny, Klub Polski w Bratysławie

Na Słowacji żyje według oficjalnych statystyk prawie 5000 Polaków, a w rzeczywistości - dużo więcej. Po przystąpieniu naszych krajów do UE i Schengen, z każdym rokiem pracę w Bratysławie czy Koszycach podejmuje kolejne kilkaset osób. Jak wiadomo, za granicą warto trzymać się razem, stąd właśnie działalność Klubu Polskiego - organizacji społeczno-kulturalnej, zrzeszającej Polaków i sympatyków Polski w Republice Słowackiej.

"Klub Polski" wydaje swoje pismo - miesięcznik "Monitor Polonijny". Bez przesady mogę powiedzieć, że jest to jeden z lepszych mediów polonijnych na świecie. W odróżnieniu od wielu innych czasopism mniejszości narodowych, nie znajdziecie tu nudnych sprawozdań z posiedzeń klubu, ale ciekawe, również dla osób nie związanych z tym środowiskiem, artykuły i reportaże na temat Polski i Słowacji.

W imieniu redaktor naczelnej, serdecznie zapraszam do prenumerowania "Monitora" - to tylko 1 euro miesięcznie. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

----

Zobacz też:

Noclegi w Bratysławie

Hotele w Wiedniu

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto