Sunday, Feb 26th

Last update:06:53:52 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Turystyka na Słowacji noclegi wycieczki narty aquaparki Bratysława i okolice

Na Słowację po tanie leki, wino, kawę i wędliny

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 

Najmłodsi czytelnicy już tego nie pamiętają, ale mniej więcej do 2004 roku Polacy masowo jeździli na Słowację na tańsze zakupy. Opłacało się kupować przede wszystkim alkohol, ale także produkty spożywcze – zwłaszcza słodycze, miód i musztardę. Od ponad dziesięciu lat trend jest odwrotny, to Słowacy jeżdżą na zakupy do polskich sklepów, gdyż ceny u naszych sąsiadów są średnio o 30% wyższe, niż u nas.

Arkadiusz Kugler - przewodnik po Bratysławie i okolicach

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Arkadiusza Kuglera naszym stałym czytelnikom nie trzeba przedstawiać. Przewodnik po Bratysławie, specjalista w tematach słowackich i czeskich, autor naszego bezpłatnego e-kursu języka węgierskiego i autor wielu ciekawych artykułów o Słowacji, Czechach i Węgrzech. Jeśli podoba wam się jego (i nasza) działalność - będziemy wdzięczni za polubienie strony Arkadiusza Kuglera na Facebooku i polecenie jej znajomym.

 

Pociągiem z Krakowa do Zakopanego: niewiele dłużej, za to wygodniej

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 

Trzy godziny i dwadzieścia minut – tyle obecnie zajmuje podróż pociągiem z Zakopanego do stacji Kraków – Płaszów. Jak skomentował tę sytuację mój znajomy, obecnie pociągami w Tatry jeżdżą tylko kolejowi maniacy albo obcokrajowcy, którzy nie znają realiów. Do niedawna myślałem podobnie i do Zakopanego jeździłem wyłącznie autobusem – ale coraz bardziej zakorkowana Zakopianka skłoniła mnie do spojrzenia na kolej bardziej łaskawym okiem.

 

Polska – Słowacja: na rolkach przez granicę z Nowego Targu do Trsteny

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 49
SłabyŚwietny 

Dla amatorów jazdy na rolkach nowootwarta ścieżka rowerowa Nowy Targ – Trstena to prawdziwa gratka. Rzadko gdzie można znaleźć tak długi odcinek o idealnie równym asfalcie, całkowicie odizolowany od ruchu samochodowego, w dodatku z możliwością przejazdu na rolkach do innego kraju.

Słowackie pociągi bezpłatne dla studentów i emerytów. Również polskich

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Od kilku miesięcy na Słowacji obowiązuje kontrowersyjna ustawa, dająca możliwość bezpłatnego podróżowania pociągami m. in. przez dzieci, studentów i emerytów. Opozycja nazywa to rozwiązanie czystym populizmem, którym Robert Fico chce kupić wyborców przed przyszłorocznymi wyborami. Tym niemniej, ustawa działa, a z jej dobrodziejstw mogą skorzystać również polscy podróżni.

 

Strona 1 z 5

----

Zobacz też:

Noclegi w Bratysławie

Hotele w Wiedniu

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto