Friday, Feb 24th

Last update:06:53:52 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Arkadiusz Kugler - przewodnik po Bratysławie i okolicach

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Arkadiusza Kuglera naszym stałym czytelnikom nie trzeba przedstawiać. Przewodnik po Bratysławie, specjalista w tematach słowackich i czeskich, autor naszego bezpłatnego e-kursu języka węgierskiego i autor wielu ciekawych artykułów o Słowacji, Czechach i Węgrzech. Jeśli podoba wam się jego (i nasza) działalność - będziemy wdzięczni za polubienie strony Arkadiusza Kuglera na Facebooku i polecenie jej znajomym.

 

 

Z notki na naszym portalu: "Arkadiusz Kugler – miłośnik nieuchwytnego genius loci zwanego Europą Środkową. Najbardziej upodobał sobie Słowację i jej historię, a przede wszystkim żyjących w niej ludzi (którzy niekoniecznie, z powodu zawiłości historycznych, Słowakami są). Jego pasja to zarazem swoista misja - przybliżenie Słowacji swoim rodakom, ale także Polski sąsiadom z południa. Śledząc bieżące wydarzenia polityczne i kulturalne na południe od naszych granic, swój cel Arkadiusz realizuje nie tylko pisząc artykuły i tłumacząc, ale także w bardziej aktywny sposób - jako pilot wycieczek. Ciągle wierzy, że kiedyś jego miłość do Bratysławy – miłość od pierwszego wejrzenia w 2007 roku – będzie odwzajemniona. Jak sam twierdzi, na razie jest to miłość platoniczna, a efektem częstych „randek” ze słowackimi miastami są projekty, w których się udziela. Jednym z nich jest współpraca z portalem Port Europa oraz koordynacja akcji Polska-Słowacja".

Przykłady artykułów Arka:

Zmiana „na górze”. Zmiany na dole? Słowacja po wyborach prezydenckich
Słowacja daleko od Majdanu
Hudba, czyli muzyka po słowacku
Słowackie, nie truskawkowe
Są i miasta na Słowacji
A może Koszyce?
Piwo społecznie zaangażowane
Do Brna nie po nudę
Po śląsku, czyli po czesku
Słowak, Węgier - dwa bratanki?
Wygrana porażka. Budapeszt 1956

Zachęcamy do lektury!

Chcecie być na bieżąco ze sprawami bratysławskimi i środkowoeuropejskimi? Tym spośród was, którzy mają konto na FB, gorąco polecamy polubienie strony Arkadiusza Kuglera na Facebooku. I oczywiście - planujcie już wycieczkę do tego ciekawego, a wciąż mało znanego miasta nad Dunajem. Informacje kontaktowe Arka znajdziecie na jego FB.

Polecamy także:

Język słowacki. Podręcznik dla początkujących

Bratysława i Wiedeń. Przewodnik po sercu Europy

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

----

Zobacz też:

Noclegi w Bratysławie

Hotele w Wiedniu

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto