/Bezpłatny e-kurs języka słowackiego

Bezpłatny e-kurs języka słowackiego

Wydaje Ci się, że Słowacja jest tak bliskim językowo krajem, że nie ma po co uczyć się języka słowackiego, bo i tak wszystko jasne. Wiele osób tak myśli. Tym bardziej jednak warto zapisać się na nasz kurs, by poznać ten język lepiej, a przy okazji – zgłębić tajniki słowackiej kultury, realiów tego kraju, poznać wiele ciekawostek, o których nie mieliście pojęcia.

Dla kogo jest ten kurs? Na pewno dla osób, które już wcześniej myślały o nauce słowackiego, ale nie wiedziały, jak się do tego zabrać. Sam kurs oczywiście nie wystarczy do opanowania języka na poziomie biegłym, ale będzie dobrym wprowadzeniem dla dalszej nauki. Zresztą, w wysyłanych materiałach dajemy wskazówki, w jaki sposób kontynuować naukę – zarówno samodzielnie, np. poprzez wyjazdy na Słowację i lekturę słowackiej prasy czy oglądanie filmów / słuchanie muzyki, jak i z pomocą nauczycieli.

Ale kurs ten jest też pomyślany o miłośnikach Słowacji, osób czujących do tego kraju sentyment czy też po prostu każdego, kto od czasu do czasu podróżuje po tym kraju, nawet jeśli są to tylko górskie wycieczki w słowackich Tatrach czy wizyta w oravickich termach. Zapiszcie się na kurs i potraktujcie to jak zabawę. Nie spodoba się – zawsze się można wypisać, na końcu każdego maila jest link rezygnacji. A zawsze można się czegoś ciekawego dowiedzieć – na przykład o „fałszywych przyjaciołach”, czyli słowach, które w języku słowackim brzmią podobnie do polskich, a znaczą coś zupełnie innego, często przeciwnego, a czasem – są to wręcz słowa nieprzyzwoite. A jest tego mnóstwo i będąc na Słowacji nie tylko nie powinniście mówić, że czegoś „szukacie” – to najbardziej znany przykład takiej pomyłki, ale nie jedyny. Już choćby ze względu na „fałszywych przyjaciół” warto się na nasz kurs zapisać. A język jest podobny, więc na tym etapie nie trzeba tego traktować w kategorii klasycznej nauki, ale raczej zapoznania się z tym, co w języku słowackim jest szczególnego, poznania słów, które „nie są do niczego podobne” — a przydadzą się wam podczas wizyty na Słowacji, choćby miała się ona ograniczyć do zamówienia obiadu w schronisku czy zrobienia zakupów w przygranicznym sklepie J

Jak to działa? Poniżej jest formularz do zapisu. Po zaznaczeniu „zgadzam się z polityką prywatności” i kliknięciu w przycisk „wyślij”, przyjdzie wam na pocztę e-mail systemowy z prośbą o potwierdzenie zapisu. Trzeba kliknąć w link aktywacji, który znajduje się w tym mailu – inaczej nie będzie to działać. Gdyby w ciągu kilkunastu minut mail systemowy nie przyszedł, może to oznaczać, że trafił do skrzynki ze spamem, więc warto ją sprawdzić.

Kurs ma formę lekcji, wysyłanych AUTOMATYCZNIE drogą mailową w kilkudniowych odstępach czasu. Każdy mail zawiera: kilka zdań na temat jakiegoś aspektu realiów czy kultury słowackiej, jakieś ciekawostki, właściwe materiały do nauki (porcja w sam raz – do zapoznania się w ciągu tych kilku dni co zostały do kolejnej lekcji) oraz na końcu link do jakiegoś ciekawego artykułu na temat Słowacji. Na końcu – link rezygnacji dla tych, kto chciałby zrezygnować z kursu: w takim przypadku wystarczy kliknąć. Wszystko oczywiście bezpłatnie.

Wraz z zapisaniem się na kurs, wasz adres zostanie dopisany do listy odbiorców newslettera naszego portalu „Port Europa”, zgodnie z naszą Polityką Prywatności. Kurs i newsletter są obsługiwane z osobnych systemów do wysyłki maili – można wypisać się z kursu i pozostać subskrybentem newslettera i odwrotnie. To jest właśnie odpowiedź na to, dlaczego nasz kurs oferujemy bezpłatnie, mimo że ponosimy koszty jego obsługi (serwer, koszt zakupu transferu). W ten sposób zwiększamy zasięg naszego portalu, powiększamy grono naszych Czytelników. Portal jest tworzony z pasji – ale oczywiście jak na każdą działalność, tak i na tą są potrzebne pieniądze. Środki na działalność portalu, na finansowanie kosztów obsługi kursów oraz kampanii społecznych (m. in. Polska – Słowacja – autobusy) uzyskujemy z dwóch źródeł: z reklam umieszczanych na portalu i wysyłanych za Waszą zgodą w mailingach oraz ze sprzedaży naszych ebooków. Nie są to duże pieniądze, ale pozwalają na to, żeby portal (oraz kursy) istniał i popularyzował sprawy, na których nam zależy.

Będziemy wdzięczni za popularyzację tego kursu. Zapisałeś się? Udostępnij link. Samemu nie chcesz lub nie potrzebujesz, ale może komuś się przyda? Również będziemy wdzięczni za udostępnienie lub przesłanie mailem znajomym, którzy mogą być zainteresowani.

Zachęcamy też do polubienia strony «Polska — Słowacja — autobusy»

Formularz zapisu:

Email
Twoja miejscowość
Skąd dowiedziałeś(aś) się o kursie?

Zgadzam się z polityką prywatności