Tuesday, May 30th

Last update:03:26:50 AM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Jak założyć sklep ukraiński w Polsce

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 22
SłabyŚwietny 

Ukraińskie produkty cieszą się ogromnym zainteresowaniem polskich konsumentów, w tym również licznie mieszkających w Polsce imigrantów z Ukrainy i Białorusi. Wciąż jednak produkty spożywcze z Ukrainy są w polskich sklepach prawie niedostępne – wyjątkiem jest ukraińskie piwo. To idealna sytuacja dla drobnych przedsiębiorców, którzy mogą otworzyć w polskich miastach sklep ukraiński – jest pewne, że będzie się on cieszył powodzeniem niezależnie od lokalizacji, a klienci sami będą go sobie wzajemnie polecać.


Identyczną szansę na uzyskanie przewagi konkurencyjnej mają obecne w Polsce sieci supermarketów, ale także zwykłe osiedlowe sklepiki. Wprowadzenie do sprzedaży tanich i smacznych ukraińskich produktów – to szansa na pozyskanie nowych klientów. O tym, jak bardzo brakuje w Polsce produktów z Ukrainy, świadczy popularność niedawnej facebookowej akcji „Chcemy tygodnia ukraińskiego w Lidlu”, o której napisano m. in. tutaj:
http://supermarket.blox.pl/2015/06/Chcemy-tygodnia-ukrainskiego-w-Lidlu.html

Lidl na razie nie odniósł się wyraźnie do tych sygnałów od konkurentów. Jeśli tego nie zrobi – jego strata. Skoro jest popyt, prędzej czy później znajdzie się ktoś, kto na to zapotrzebowanie rynku odpowie. Może to być zarówno mały przedsiębiorca, który otworzy w Krakowie, Wrocławiu czy Olsztynie sklep ukraiński (czy na początek choćby ukraiński kiosk na bazarze), jak i właściciel osiedlowego sklepu lub menedżer sieci supermarketów, który wprowadzi do swojego asortymentu produkty z Ukrainy.

O tym, jakie produkty warto wprowadzić na polski rynek, pisaliśmy tutaj: Zakupy na Ukrainie - nie tylko wódka i papierosy.

W porządku, ale jak to zrobić w praktyce? Wielu przedsiębiorców czy menedżerów być może chciałoby skorzystać z tej szansy, ale nie wie, jak się do tego zabrać. Sprowadzanie produktów spożywczych z Ukrainy na własną rękę może być kłopotliwe, zwłaszcza jeśli nie zna się języka, realiów i uwarunkowań prawnych (konieczność certyfikacji itp.).

Tymczasem sprawa jest banalnie prosta. Na polskim rynku są już obecne firmy, które zajmują się importem produktów spożywczych (i nie tylko) z Ukrainy. To oni zajmują się formalnościami, certyfikatami, etykietkami, sprawami celnymi. Ty po prostu kupujesz od tej zarejestrowanej w Polsce spółki towar – i nie przejmujesz się całą resztą.

Poniżej – krótkie zestawienie obecnych w Polsce importerów pogrupowanych tematycznie - według asortymentu.

Piwo, kwas chlebowy, napoje
Ukraiński Dom Handlowy: www.udh.pl

Słodycze
Roshen Polska: www.roshen.pl

Różne produkty spożywcze
http://dbkgroup.pl.tl/

Oleje z Ukrainy

1) Kernel: www.kernel.ua/pl/
2) Prywatny importer:   https://www.facebook.com/elitphito

Sucharki FLINT
https://www.facebook.com/groups/ukrprodukty/permalink/825647270864651/


Odzież z Ukrainy
1)  www.globalshop.me
2)  www.ubrankadlachlopca.pl

 

Różne produkty - głównie ukraińskie kosmetyki

1) http://ukrainashop.com/index/
2) http://lawendowaszafa24.pl/sprzedaz_hurtowa

Ta lista z czasem będzie się powiększać. Choć już dziś w oparciu o dostawy od powyższych importerów i można stworzyć całkiem niezły asortyment sklepu ukraińskiego lub wypełnić półki osiedlowych sklepów tańszymi produktami (np. konkurencyjne cenowo oleje). Jeżeli chcecie coś do niej dodać, piszcie w komentarzach. Aktualne informacje o importerach oraz dyskusje na temat importu z Ukrainy można znaleźć na grupie „Ukraińskie produkty w Polsce” na FB:

https://www.facebook.com/groups/ukrprodukty/?fref=nf

Zapraszamy!Komentarze  

 
0 #1 alparad 2015-07-28 06:22
byłem na Ukrainie i ich produkty mogą mieć w Polsce wzięcie...
Cytować
 
 
0 #2 globalshop.me 2015-07-28 13:33
Dziękujemy za wzmiankę o Was - działamy od niedawna a sprowadzenie produktów z Ukrainy jest niestety trudne i bardzo kosztowne, ale staramy się to przezwyciężać, aby ukraińskie produkty, szczególnie te tradycyjne pojawiły się w Polsce!

www.globalshop.me
Cytować
 
 
+2 #3 mieszkaniec 2015-08-08 20:13
Po co otwierać skoro juz dawno jest otwarte.Produkty z Ukrainy cukierki,słodyc ze itd możemy kupić nie tylko na bazarku ale i w sklepach sieci marketów w Przemyślu. Są faktycznie bardzo dobre. A tak poza tym to Ukraińcy wola kupować jednak polskie produkty...
Cytować
 
 
+1 #4 jubus 2015-08-09 08:04
A kogo, z całym szacunkiem obchodzi Przemyśl? Mowa o całym kraju. W Lublinie jest sklep węgierski, byłem ostatnio, nawet ciekawa opcja, choć to akurat dla tych co są wielkimi fanami warzyw i przetworów warzywnych, bo Węgry to jednak mięso i warzywa, a mięsa tam nie było.
Polska jest na razie na takim etapie ewolucji kulinarnej, na jakiej ja byłem parę lat temu, a żywnością interesuje się od dawna. Poznawanie kuchnii innych narodów, chociaż zainteresowanie kuchnią polską, regionalną, na szczęście też rośnie.
I Ukraina, tak jak i Węgry, była Jugosławia czy Rumunia, a nawet i Czechy/Słowacja ma ciekawą ofertę kulinarną. Ci, co lubią kuchnię Wschodniej Polski - lubelską, podkarpacką, podlaską, na pewno polubią i kuchnię ukraińską która jest dosyć podobna do regionalnej, lubelskiej.
Osobiście z chęcią bym zobaczył więcej produktów z Ukrainy na półkach, w normalnych sklepach, ale do tego jeszcze droga daleka, problemy natury polityczno-ekonomicznej i logistycznej są duże.
Cytować
 
 
0 #5 Celnik 2015-11-28 11:57
Kto pisał te dyrdymały ? Doliczcie sobie cło i produkty są już nie atrakcyjne cenowo.
Cytować
 
 
+1 #6 jubus 2015-11-29 09:37
Cytuję Celnik:
Kto pisał te dyrdymały ? Doliczcie sobie cło i produkty są już nie atrakcyjne cenowo.

Obecnie cło nie obowiązuje na większość kategoerii, chyba, że Ukraina ma jakieś cło wywozowe. Poza tym, od stycznia wchodzi w życie DCFTA, tak więc handel z Ukrainą, zarówno import jak i eksport powinny być łatwiejsze. Powinno to przypominać handel ze Szwajcarią.
Cytować
 
 
+1 #7 jubus 2015-11-29 09:42
Cytuję Celnik:
Kto pisał te dyrdymały ? Doliczcie sobie cło i produkty są już nie atrakcyjne cenowo.

Patrząc na ceny cukierków firmy Roshen, jakie widziałem w jednym z hipermarketów, ceny są konkurencyjne. Na targu, kupowałem u Ukraińca, czekoladowe z nadzieniem po 20 złotych za kilo, za tyle można kupić co najwyżej polskie w Biedronce albo w jakiejś dobrej promocji.
Jak dobre cukierki Roshen lub najlepiej AVK lub Konti będą po 15-20 złotych, to myślę, że będzie to dobra cena. Zresztą jest obecnie taki zalew żywności z zagranicy, szczególnie z Niemiec, Czech, Litwy, Słowacji, że ta z Ukrainy będzie mile widziana jako konkurencja. Chociaż wiadomo, że w pierwszej kolajności, Polak winien kupować to co polskie, ale tego chyba powtarzać nie muszę, każdy normalny to rozumie.
Cytować
 
 
-5 #8 Remigiusz 2015-12-19 18:46
Nie widzę żadnej potrzeby w produktach ukraińskich. Jakościowo polskie są lepsze, nie mówie o markach z biedry czy tesco, ale o pudliszkach, winiarach i t.p. Jakościowo o wiele lepsze, ceny lepsze.
Cytować
 
 
0 #9 Remigiusz 2015-12-19 18:51
Zapomniałem dodać, że ważnym argumentem dla mnie żeby nie kupować ukraińskich cukierków jest ten fakt, że pracownik tamtej fabryki dostaje nędzne 300-400 zł miesięcznie, 50-80 procent kasy zostaje w kieszeni takich oligarchów wyzyskowców jak Poroszenko,
Cytować
 
 
+3 #10 jubus 2015-12-20 15:05
Cytuję Remigiusz:
Nie widzę żadnej potrzeby w produktach ukraińskich. Jakościowo polskie są lepsze, nie mówie o markach z biedry czy tesco, ale o pudliszkach, winiarach i t.p. Jakościowo o wiele lepsze, ceny lepsze.

Przecież Pudliszki to nie polska firma. Tylko amerykańsko-niewiadomo jaka, właścicielem jest oligarcha światowy, Buffett.
Prosze się więc nie ośmieszać.
Cytować
 
 
+2 #11 jubus 2015-12-20 15:06
Cytuję Remigiusz:
Zapomniałem dodać, że ważnym argumentem dla mnie żeby nie kupować ukraińskich cukierków jest ten fakt, że pracownik tamtej fabryki dostaje nędzne 300-400 zł miesięcznie, 50-80 procent kasy zostaje w kieszeni takich oligarchów wyzyskowców jak Poroszenko,

Ale kto mówi o Roshenie?? Ja wolę cukierki AVK, które nie mają żadnych związków z żadnym oligarchą. Zresztą są też i małe firmy, które warto popierać.
Pragnę przypomnieć, że znaczna cześć polskiego sektora cuierniczego jest w rękach obcych lub polskich oligarchów, jak Kolański, właściciel Jutrzenka-Colian.
Cytować
 
 
0 #12 jubus 2015-12-20 15:10
Cytuję Remigiusz:
Nie widzę żadnej potrzeby w produktach ukraińskich. Jakościowo polskie są lepsze, nie mówie o markach z biedry czy tesco, ale o pudliszkach, winiarach i t.p. Jakościowo o wiele lepsze, ceny lepsze.

Pan nie ma zielonego pojęcia o marce własnej. To właśnie marki własne z Tesco, Biedronki, Stokrotki lub Lidla są czasami dużo lepsze niż te zagraniczne, o polskich nazwach, jak Winiary czy Pudliszki. Winiary to szwajcarski Nestle, majonezy są robione obecnie w Serbii, z tego co pamiętam.
Ludzie, krew mnie zalewa, jak czytam takie dyrdymały. Nie dziwne, że w tym kraju, taki syf, skoro ludzie nawet nie potrafią rozróżniać tego co dobre, od tego co syfiaste i koncernowe (Pudliszki, Winiary, Wawel, Solidarnoscl i reszta).
Dla mnie liczy się pochodzenie produktu i jakość, a nie marka czy kapitał właścicielski.
Cytować
 
 
+5 #13 jubus 2015-12-20 15:13
Wniosek jest taki, trzeba popierać małe, lokalne firmy, najlepiej te, które są jeszcze państwowe lub spółdzielnie. A nie własność wielkiego kapitału lub oligarchów. Nie ważne czy to kapitalista polski, ukraiński, żydowski, chiński czy jakikolwiek inny, zawsze będzie wyzyskiwaczem.
Dlatego kupujmy z głową i nie dajmy się nabrać na marketing koncerów. Dlatego kupując produkty z Ukrainy, nie kupujmy tych, robionych przez wielkie koncerny. Keczup z Torczin można kupić w Polsce jako Keczup Winiary, bo to jest ten sam koncern - Nestle.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto

Informacje o wydajności

Application afterLoad: 0.000 seconds, 0.33 MB
Application afterInitialise: 0.073 seconds, 1.45 MB
Application afterRoute: 0.082 seconds, 2.09 MB
Application afterDispatch: 0.181 seconds, 3.06 MB
Application afterRender: 0.350 seconds, 3.75 MB

Zużycie pamięci

3963928

Zapytań do bazy danych: 46

 1. SELECT *
    FROM pl_session
    WHERE session_id = 'qidb3vrhh2ae53j0e0o1cqgai4'
 2. DELETE
    FROM pl_session
    WHERE ( time < '1496143937' )
 3. SELECT *
    FROM pl_session
    WHERE session_id = 'qidb3vrhh2ae53j0e0o1cqgai4'
 4. INSERT INTO `pl_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` )
    VALUES ( 'qidb3vrhh2ae53j0e0o1cqgai4','1496149337','','0','1','0' )
 5. SELECT *
    FROM pl_components
    WHERE parent = 0
 6. SELECT folder AS type, element AS name, params
    FROM pl_plugins
    WHERE published >= 1
    AND access <= 0
    ORDER BY ordering
 7. SELECT m.*, c.`option` AS component
    FROM pl_menu AS m
    LEFT JOIN pl_components AS c
    ON m.componentid = c.id
    WHERE m.published = 1
    ORDER BY m.sublevel, m.parent, m.ordering
 8. SELECT template
    FROM pl_templates_menu
    WHERE client_id = 0
    AND (menuid = 0 OR menuid = 1781)
    ORDER BY menuid DESC
    LIMIT 0, 1
 9. SELECT *
    FROM pl_jcomments_settings
 10. SELECT a.*, u.name AS author, u.usertype, cc.title AS category, s.title AS section, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, g.name AS groups, s.published AS sec_pub, cc.published AS cat_pub, s.access AS sec_access, cc.access AS cat_access  , ROUND( v.rating_sum / v.rating_count ) AS rating, v.rating_count
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    LEFT JOIN pl_sections AS s
    ON s.id = cc.section
    AND s.scope = "content"
    LEFT JOIN pl_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN pl_groups AS g
    ON a.access = g.id
    LEFT JOIN pl_content_rating AS v
    ON a.id = v.content_id
    WHERE a.id = 5496
    AND (  ( a.created_by = 0 )    OR  ( a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2017-05-30 13:02:17' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2017-05-30 13:02:17' )   )    OR  ( a.state = -1 )  )
 11. UPDATE pl_content
    SET hits = ( hits + 1 )
    WHERE id='5496'
 12. SELECT a.id, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.catid = 1289
    AND a.state = 1
    AND a.access <= 0
    AND ( a.state = 1 OR a.state = -1 )
    AND ( publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_up <= '2017-05-30 13:02:17' )
    AND ( publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_down >= '2017-05-30 13:02:17' )
    ORDER BY a.ordering
 13. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5496
 14. SELECT count(*)

    FROM pl_jcomments

    WHERE object_id = 5496

    AND object_group = 'com_content'

    AND published = 1
 15. SELECT c.id, c.parent, c.object_id, c.object_group, c.userid, c.name, c.username, c.title, c.comment
  , c.email, c.homepage, c.date AS datetime, c.ip, c.published, c.checked_out, c.checked_out_time
  , c.isgood, c.ispoor
  , v.value AS voted
  , case when c.userid = 0 then 'guest' else REPLACE(lower(u.usertype), ' ', '-') end AS usertype

    FROM pl_jcomments AS c

    LEFT JOIN pl_jcomments_votes AS v
    ON c.id = v.commentid 
    AND v.userid = 0
    AND v.ip = '54.162.54.155'

    LEFT JOIN pl_users AS u
    ON c.userid = u.id

    WHERE c.object_id = 5496
    AND c.object_group = 'com_content'
    AND c.published = 1

    ORDER BY c.date ASC

    LIMIT 0, 100
 16. SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params
    FROM pl_modules AS m
    LEFT JOIN pl_modules_menu AS mm
    ON mm.moduleid = m.id
    WHERE m.published = 1
    AND m.access <= 0
    AND m.client_id = 0
    AND ( mm.menuid = 1781 OR mm.menuid = 0 )
    ORDER BY position, ordering
 17. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM pl_menu
    WHERE id = 1781
    LIMIT 1
 18. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM pl_menu
    WHERE id = 972
    LIMIT 1
 19. SELECT count(*)
    FROM pl_menu AS m

    WHERE menutype='mainmenu'
    AND published='1'
    AND access <= '0'
    AND parent=0
    AND ordering < 137
 20. SELECT params
    FROM pl_modules
    WHERE `module`='mod_janews2'
 21. SELECT created
    FROM pl_content a
    ORDER BY created DESC
    LIMIT 1
 22. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1313
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 23. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 329
 24. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 329, '2017-05-30' )
 25. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 26. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 100
 27. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 100, '2017-05-30' )
 28. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1250
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 29. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 298
 30. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 298, '2017-05-30' )
 31. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1274
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 32. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 314
 33. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 314, '2017-05-30' )
 34. SELECT cc.id, cc.userid, cc.comment, cc.name, cc.username, cc.email, cc.date, cc.object_id, cc.object_group, '' AS avatar
   
    FROM pl_jcomments AS cc
   
    LEFT JOIN pl_content AS c
    ON c.id = cc.object_id
   
    WHERE cc.published = 1
     
    AND c.access <= '0'
     
    AND (c.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR c.publish_up <= '2017-05-30 13:02:17')
     
    AND (c.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR c.publish_down >= '2017-05-30 13:02:17')
     
    AND cc.object_group = 'com_content'
   
    ORDER BY cc.date DESC
   
    LIMIT 10
 35. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5277
 36. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 3112
 37. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5623
 38. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 2702
 39. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5095
 40. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5181
 41. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5687
 42. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5684
 43. SELECT a.*, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_content_frontpage AS f
    ON f.content_id = a.id
    INNER JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN pl_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE ( a.state = 1
    AND s.id > 0 )
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2017-05-30 13:02:17' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2017-05-30 13:02:17' )
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.hits DESC
    LIMIT 0, 9
 44. SELECT *
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1276
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 45. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 316
 46. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 316, '2017-05-30' )

Zapytań w trybie zgodności: 0

  Wczytane pliki języka

  Nieprzetłumaczone frazy - tryb diagnostyczny

  Brak

  Nieprzetłumaczone frazy - tryb projektanta

  Brak