Saturday, Feb 25th

Last update:06:53:52 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

22 maja odbędzie się konferencja o drodze wodnej E40 Bałtyk-Morze Czarne

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Zwycięstwo Euromajdanu i podpisanie pierwszego etapu umowy stowarzyszeniowej Ukraina - UE otwiera przed nami ważne pytanie: jak w praktyce realizować idee integracji europejskiej. W sytuacji faktycznej wojny między Ukrainą a Rosją będzie to niewątpliwie trudne, ale nie niemożliwe.

 

W obecnej sytuacji uwagę wszystkich przyciąga kwestia bezpieczeństwa i rozwiązania konfliktu, który ma miejsce w Donbasie. Jednak niezależnie od tego, nie warto odkładać praktycznych kwestii integracji europejskiej Ukrainy do czasu, kiedy "wszystko będzie stabilnie". Jedno drugiego nie wyklucza - działania zmierzające do ustabilizowania sytuacji na Wschodzie i zapewnienia bezpieczeństwa powinny być prowadzone równolegle z tymi konkretnymi krokami, które przybliżają ukraińską (i przy okazji białoruską) gospodarkę do Unii Europejskiej.

Jedną z takich bardzo aktualnych dziś spraw jest rewitalizacja Międzynarodowej Drogi Wodnej E-40, łączącej Bałtyk z Morzem Czarnym. Trasa wiedzie z Gdańska przez Wisłę, Bug, kanał Bug-Dniepr, Prypeć i Dniepr aż do ukraińskiego portu morskiego i rzecznego w Chersonie. W ostatnim czasie rewitalizacja tej "wodnej autostrady" stała się przedmiotem wielu poważnych dyskusji - również za sprawą zaangażowania firmy consultingowej Herman und Doland, która współorganizuje konferencję poświęconą E40 oraz wspiera inne działania związane z tym tematem.

Wspomniana konferencja odbędzie się 22 maja 2014 w Sejmie. "Port Europa" jest partnerem medialnym tego wydarzenia. Strona Herman und Doland: www.hermanunddoland.pl Adres strony "Autostrada wodna E 40": https://www.facebook.com/mdwE40

* * *

Konferencja Bałtyk-Morze Czarne, rewitalizacja drogi wodnej E40 organizowaną w dniu 22 maja 2014 r. w sali 118 w godzinach 11.00 – 15.00 w gmachu głównym Sejmu RP przy ul. Wiejskiej 4/6/8 w Warszawie.

Konferencja zorganizowana jest przez Zespół Parlamentarny Polska - Kraje Partnerstwa Wschodniego pod przewodnictwem Małgorzaty Marcinkiewicz, spółkę Herman und Doland Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni i Związek Pracodawców Pomorza Oddział Gdynia.

W czasie spotkania przewidywana jest dyskusja na temat udrożnienia szlaku wodnego, z uwzględnieniem dotychczasowych prac Komisji ds. Szlaku Wodnego E40 na odcinku Dniepr-Wisła w ramach projektu: Odtworzenie Szlaku Wodnego E40 na odcinku Dniepr-Wisła. Od strategii do planowania.


Ramowy program konferencji:

1. Prezentacja założeń projektu: Odtworzenie Szlaku Wodnego E40 na odcinku Dniepr-Wisła. Od strategii do planowania.

2. Wystąpienie polskich ekspertów w sprawie rewitalizacji górnej Wisły.

3. Ogłoszenie deklaracji wyrażającej wolę uczestników konferencji w kwestii odbudowy Drogi Wodnej E40 wraz z apelem do Prezydenta RP, Rządu oraz Sejmu i Senatu RP.

4. Przedstawienie propozycji dalszych wspólnych działań strony polskiej, białoruskiej i ukraińskiej.

Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do dnia 20 maja 2014 r. na adres e-mail: hermanunddoland@gmail.com

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto