Saturday, Jul 02nd

Last update:05:40:15 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Granica polsko-ukraińska

Strajk celników! 20 godzin na granicy, na Ukrainę lepiej jechać przez Słowację

Email Drukuj PDF

Już kilka tygodni trwa strajk polskich celników. Podróżni czekają na przekroczenie granicy nawet 24 godziny i więcej. Ta sytuacja potrwa jeszcze prawdopodobnie do końca wakacji, gdyż rząd ani celnicy nie zamierzają ustąpić.

Co dalej z pieszym przejściem w Dołhobyczowie? Wojewoda Lubelski na tak, Ukraina tradycyjnie zaspała

Email Drukuj PDF

Trzydziestego czerwca skończy się kolejny okres pilotażowego funkcjonowania ruchu pieszego na drogowym przejściu granicznym w Dołhobyczowie. Wojewoda Lubelski jeszcze w maju wystąpił z wnioskiem o przedłużenie pilotażu na kolejne pół roku, strona ukraińska jak zwykle zwleka z decyzją do ostatniej chwili.

Piesze przejście w Hrebennem już w 2017 roku

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Uruchomienie korytarza odpraw pieszych na drogowym przejściu granicznym w Hrebennem to najważniejszy postulat kampanii społecznej „Piesze przejścia graniczne”, prowadzonej od 2013 roku przez portal „Port Europa”. Do pozytywnej finalizacji tej sprawy jest już blisko – w tym roku ma zostać opracowana dokumentacja przejścia, a inwestycja zostanie zrealizowana w 2017 roku.

Piesze przejście w Dołhobyczowie pozostaje. Samorządowcy i wojewoda: To był strzał w dziesiątkę

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Fot. Tvoemisto.tv

Pilotażowa odprawa pieszych i rowerzystów na tymczasowej infrastrukturze, stworzonej niskim kosztem na przejściu granicznym Dołhobyczów-Uhrynów, została właśnie przedłużona o kolejne pół roku. W ostatniej chwili zgodę na to wydała Państwowa Służba Graniczna Ukrainy po interwencji dziennikarzy „Ukraińskiej Prawdy”.

Wkrótce decyzja w sprawie pozostawienia na stałe pieszego przejścia w Dołhobyczowie

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 

W ciągu najbliższych trzech-czterech tygodni zapadnie decyzja, czy pozostawić na stałe korytarz odpraw pieszych na przejściu granicznym w Dołhobyczowie, który na razie funkcjonuje w testowym reżimie – do 31 grudnia.

 

Strona 1 z 10

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto