Thursday, Mar 30th

Last update:05:12:17 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Pociągiem do Medyki

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 


Po kilkunastu latach przerwy mieszkańcy Medyki i Hurka znów będą mogli dojeżdżać do Przemyśla pociągami. Rozkład jazdy na tej trasie został stworzony głównie z myślą o uczniach i osobach dojeżdżających do pracy – nowe połączenie będzie funkcjonowało od poniedziałku do piątku. Do skorzystania z oferty Przewozów Regionalnych zachęca nie tylko krótki czas przejazdu (tylko 15 minut), ale także atrakcyjna cena biletów. Dzięki wprowadzeniu na nowej trasie promocji „Połączenie w dobrej cenie”, bilet z Przemyśla do Medyki będzie kosztował tylko 1,90 zł, czyli mniej niż bilet na busa. Uczniowie, studenci i posiadacze innych zniżek zapłacą za podróż jeszcze mniej. Bilety będą dostępne także przez internet: na stronach www.biletyregionalne.pl, www.koleo.pl oraz poprzez aplikację mobilną SkyCash.

Z Medyki do Przemyśla pociągi będą odjeżdżały trzy razy dziennie, o godz.: 7:00, 14:25 i 16:25, zatrzymując się po drodze na przystankach: Medyka Rozrządowa, Medyka Towarowa i Hurko. W drogę powrotną pociągi będą wyjeżdżały o: 6:25, 13:50 i 15:50. Kursowanie pociągów do Medyki sfinansuje Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Ze względu na to, że stacja w Medyce położona jest w pobliżu terminala przejścia granicznego z Ukrainą, nowe pociągi będą także dobrą alternatywą do mieszkańców Podkarpacia podróżujących za granicę.

Z możliwości pieszego przekroczenia granicy chętnie korzystają także turyści oraz nasi wschodni sąsiedzi wybierający się do Polski. Aby dojechać do Lwowa, wystarczy dotrzeć pociągiem do Medyki, przejeść przez przejście graniczne, a następnie kontynuować podróż busem lub pociągiem podmiejskim. Przystanek kolejowy i dworzec autobusowy znajdują się w położonej tuż za granicą wsi Szeginie. To najtańszy sposób dojazdu do Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie.

Przewozy Regionalne powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Średnio w ciągu doby na tory w całej Polsce wyjeżdża blisko 1600 naszych pociągów. Każdego dnia z usług Przewozów Regionalnych korzysta średnio 220 tys. osób. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi około 30%.

Michał Stilger, Przewozy Regionalne

Komentarze  

 
0 #1 Peter Koller 2016-08-25 11:09
A kiedy bedzie pociag bezposredni z Przemysla do Lwowa?
Wiec, rozklad taki nie ma sensu: Nocny pociag z Szczecina przyjdzie w Przemyslu o 10:09 godz. A nastepny pociag do Medyki o 14:25. Po co korzystac ten pociag?

Pozdrawiam z Berlina!
Cytować
 
 
+1 #2 pracownik 2016-09-23 12:39
Pomyślcie też o osobach które pracują na granicy , w zakładzie karnym czy też na Rudzie.... I ustalcie godziny pod nich...z przemyśla wyjazd rano o godz. 6:10 lub 6:15 15:15 z medyki do Przemyśla i jeden o 19:15 z Medyki do Przemyśla bo są też tacy którzy pracują po 12 godzin i jak rano pojadą to chcą też wrócić.... ;-)
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto