Sunday, Feb 26th

Last update:06:53:52 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Język ukraiński, bezpłatny kurs języka ukraińskiego

Uczysz się ukraińskiego? Dołącz do naszej polsko-ukraińskiej grupy na Goldenline

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 

Studiujesz ukrainistykę, a może uczysz się ukraińskiego samodzielnie z naszego bezpłatnego e-kursu? Albo rozumiesz ukraiński, ale chciałbyś się podszkolić i nie masz kogo zapytać? Zawsze ucząc się jakiegoś języka dobrze jest mieć jakiegoś znajomego (choćby wirtualnego), dla którego ten język jest językiem ojczystym i który chętnie pomoże Ci w nauce. Całkowicie bezpłatnie, bo sam uczy się języka polskiego – i liczy na Twoją pomoc w tym zakresie.

Powstały bezpłatne kursy internetowe języka ukraińskiego dla Polaków i polskiego dla Ukraińców

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 

Fot. Klaudia Raczek

Polsko-ukraiński portal internetowy „Port Europa” stworzył bezpłatne kursy internetowe języka polskiego dla Ukraińców i ukraińskiego dla Polaków. Jak twierdzą autorzy, w ten sposób chcą oni wspomóc dalsze zbliżenie Polaków i Ukraińców, kluczem do jakiego jest przełamanie bariery językowej i kulturowej.

 

Rosyjski slang staje się osobnym językiem

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 

Polacy, którzy uczyli się rosyjskiego w szkole mogą się poważnie zdziwić, gdy zechcą wykorzystać swą znajomość języka w praktyce. Za wschodnią granicą językiem literackim nie mówi dziś prawie nikt, a slang młodzieżowy zaczął żyć własnym życiem i powoli wyodrębnia się jako osobny język.

Podręcznik rosyjskiego slangu i słów niecenzuralnych

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 

Slangi, dialekty i wyrażenia niecenzuralne (wulgarne) są tak stare, jak sam język – a nawet starsze od jego literackiej wersji. Chcemy tego czy nie, ale w życiu codziennym z językiem literackim możemy się spotkać chyba tylko w komunikatach zapowiadających kolejne stacje metra czy ewentualnie w audycji radiowej (a i to coraz rzadziej).

Język rosyjski i ukrainski – podobieństwa i róznice

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 50
SłabyŚwietny 

Ukraiński i rosyjski są do siebie podobne w takim samym stopniu, jak polski i chorwacki. Czyli poza cyrylicą, mają nie tak wiele wspólnego ze sobą. Skąd wziął się mit o podobieństwie ukraińskiego do rosyjskiego – o tym w poniższym artykule.

Strona 1 z 2

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto