Saturday, Feb 25th

Last update:06:53:52 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Uczysz się ukraińskiego? Dołącz do naszej polsko-ukraińskiej grupy na Goldenline

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 

Studiujesz ukrainistykę, a może uczysz się ukraińskiego samodzielnie z naszego bezpłatnego e-kursu? Albo rozumiesz ukraiński, ale chciałbyś się podszkolić i nie masz kogo zapytać? Zawsze ucząc się jakiegoś języka dobrze jest mieć jakiegoś znajomego (choćby wirtualnego), dla którego ten język jest językiem ojczystym i który chętnie pomoże Ci w nauce. Całkowicie bezpłatnie, bo sam uczy się języka polskiego – i liczy na Twoją pomoc w tym zakresie.

 


Nie, w tym miejscu wcale nie odkrywamy Ameryki. To nic innego jak nauka tandemowa, którą ma w swojej ofercie wiele szkół językowych – pobierając niemałą opłatę za pośrednictwo. My staramy się zorganizować platformę dla wspólnej nauki języka ukraińskiego i polskiego za darmo. Pomóc ma w tym portal społecznościowy Goldenline, na którym „Port Europa” jest od samego początku, czyli od 2010 roku – na GL byliśmy aktywni jeszcze zanim stworzyliśmy stronę na Facebooku, to właśnie Goldenline początkowo był główną platformą społecznościową naszego portalu.

Goldenline powstał jako portal dla profesjonalistów. W założeniu jest on wielkim zbiorem CV i profili zawodowych, a uczestnictwo w nim istotnie pomaga w znalezieniu pracy, ciekawych zleceń lub wartościowych kontaktów. Z czasem rozrosła się stricte społecznościowa funkcja GL, czyli grupy dyskusyjne. I chociaż na „GLucie” dyskutuje się nie tylko na poważne i zawodowe tematy, poziom dyskusji jest tam o wiele wyższy niż na FB. Bo i ludzie są poważniejsi – na GL raczej nie znajdziemy profili przysłowiowej „gimbazy” czy  „słodkich niuni” wrzucających zdjęcia kociaków – bo nie o to w tym portalu chodzi. Grupy tematyczne na Goldenline przypominają nieco początki Internetu – grupy dyskusyjne, IRC i podobne klimaty. I chociaż aktywność na portalu w ostatnich dwóch latach nieco osłabła (za sprawą Facebooka), wciąż jest to ciekawe rozwiązanie, z którego warto korzystać zwłaszcza w celach związanych z karierą i rozwojem osobistym (poszukiwanie pracy, zleceń, partnerów biznesowych, wymiana doświadczeń i informacji), ale nie tylko.

Profil na Goldenline – to obok podobnych profili na portalach takich jak Praca.pl czy Pracuj.pl podstawowa sprawa dla każdego, kto szuka pracy lub jest otwarty na jej zmianę. My jednak widzimy duży potencjał tego portalu także jako platformy dla skontaktowania ze sobą polskich i ukraińskich Czytelników naszego portalu, którzy uczą się języków (ukraińskiego i polskiego) na naszych bezpłatnych e-kursach i chcieliby wykorzystać możliwości, jakie daje nauka tandemowa. Czyli – Polak uczący się ukraińskiego pomaga Ukraińcowi w nauce polskiego i sam korzysta z jego pomocy w nauce jego języka.

Proste? Jeśli tak, to do dzieła:

1)    Kliknij w poniższy baner i zarejestruj się w serwisie, koniecznie podając prawdziwe imię i nazwisko i zdjęcie (to podstawowe zasady GL). Jeśli nie widzisz banera, znaczy, że korzystasz z Adblocka lub podobnych programów czy dodatków – w takim przypadku wyłącz go.
2)    Po uzupełnieniu profilu, wpisz w portalowej wyszukiwarce: „Wspólna nauka języka ukraińskiego i polskiego” – i dołącz do grupy. Nie przejmuj się, że na razie jest tam mało osób (głównie Ukraińców) – grupa dopiero ruszyła, ale będziemy ją intensywnie promować.
3)    Po dołączeniu do grupy napisz tam posta, przedstaw się, zadaj pytanie odnośnie języka itp. – w ten sposób pomożesz rozruszać grupę, co jest ważne na początkowym etapie jej istnienia.

Powodzenia!

Komentarze  

 
+1 #1 Alexandra 2016-04-19 16:23
:roll:
Cytować
 
 
0 #2 Weronika 2016-07-27 00:10
Ta strona wyświetla mi się jako zablokowane zagrożenie.. : / Jak inaczej mogę dołączyć do grupy?
Cytować
 
 
0 #3 Igor 2016-08-23 12:24
Proszę dodać możliwość share on Google plus, Twitter ;-)
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto