Thursday, Mar 23rd

Last update:07:35:19 AM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Spotkanie ze Zbigniewem Parafianowiczem i Michałem Potockim

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Petro Poroszenko obejmował urząd prezydenta, gdy Ukrainę uznawano za państwo upadające: stracony Krym, dojrzewająca rebelia w Zagłębiu Donieckim, zniszczone finanse publiczne, zdemoralizowana armia, słabnąca w oczach hrywna, zakręcony przez Rosję kurek z gazem, biedniejący obywatele – to tylko niektóre z wyzwań, którym musiał sprostać.

Biegle władający angielskim i doskonale radzący sobie na zagranicznych salonach Poroszenko jedną nogą dalej tkwił w starych układach. Chciał być jak Święty Jerzy, który przestaje współpracować ze złem i ucina głowę smoka. Ale jak dawniej jednego dnia poklepywał w Davos po ramieniu najważniejszych polityków, a drugiego robił awanturę szefowi telewizji, który zapomniał sfilmować jego bohaterski wyjazd do Doniecka.

Jego sukcesem było powstrzymanie staczania się Ukrainy w chaos. Historyczną porażką – lęk przed podjęciem radykalnych reform.

To książka o tym, jak system trawi i niszczy dobre intencje. I o polityku, który zamiast zostać wielkim reformatorem, zamieszkał w pałacu otoczonym murem, a w środku postawił symbol swoich przywar i awansu społecznego – kryształowy fortepian.

GDZIE: De Revolutionibus. Books&Cafe Bracka 14, 31-005 Kraków

KIEDY: 3 listopada w godzinach 19:00 - 22:00

LINK DO WYDARZENIA NA FB: https://www.facebook.com/events/192876257819345/

Polecamy także poprzednią książkę Michała Potockiego i Zbigniewa Parafianowicza "Wilki żyją poza prawem". Książkę można kupić m. in. w księgarni Selkar oraz w formie ebooka m. in. w księgarni Nexto lub Ebookpoint.

 

Komentarze  

 
0 #1 jubus 2016-10-21 08:16
Ciekawa pozycja i może być ciekawa dyskusja. Poroszenko to wg. mnie bandyta i zdrajca, taki sam, jak Janukowycz czy Juszczenko. Jedyną siła godną poparcia na Ukrainie jest nowopowstały Korpus Narodowy, który popieram. Cała reszta to zdrajcy lub oszołomy.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto