Sunday, Feb 26th

Last update:06:53:52 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Mostyska

Z Mińska do Krakowa rowerem przez Medykę

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Na przełomie kwietnia i maja postanowiliśmy wybrać się z rowerami z Mińska do Krakowa. Początkowo myśleliśmy o tym, by przejechać „tradycyjną” trasą przez Brześć i przejście w Terespolu, jednak... granicy tej póki co nie wolno przekraczać rowerem. Postanowiliśmy pojechać przez Ukrainę i piesze przejście w Medyce – i wybór okazał się słuszny. Oto nasza relacja z podróży.

 

Rowerem na Ukrainę: Forty Twierdzy Przemyśl w Rejonie Mościskim

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny Założona przez Austriaków Twierdza Przemyśl jest uznawana za jeden z najważniejszych zabytków militarnych I wojny światowej w Europie. Mało kto wie, że część fortów, w tym jedne z ciekawszych, znajdują się po ukraińskiej stronie granicy – kilka kilometrów na południe od pieszego przejścia granicznego Medyka – Szehyni.

 

Mościska - ciekawe miejsca na obrzeżach miasta

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Jakiś czas temu nasz portal podjął się zadania promowania turystyki rowerowej i agroturystyki w Rejonie Mościckim Ukrainy - jedynym, do którego można się dostać z Polski bezpośrednio przez piesze przejście graniczne. Poprzednio zaprezentowaliśmy zabytki (głównie sakralne) w centrum Mościsk, tym razem prezentujemy ciekawe obiekty na obrzeżach. Wśród nich - unikalną i wymagającą pilnego ratunku drewnianą cerkiew z XIX wieku w dzielnicy Zawada.

 

Mościska nie tylko przejazdem

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 

Mostyska (pol. – Mościska) – to pierwsze miasteczko, przez które przejeżdżamy w drodze z Przemyśla do Lwowa. Wielu z nas przejeżdżało tamtędy mnóstwo razy. Tymczasem Mościska i okolice są warte tego, by się tam zatrzymać choćby na dwie godziny, zobaczyć miejscowe zabytki, czy choćby wstąpić tam na kawę lub pizzę.

 

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto