Friday, Feb 24th

Last update:06:53:52 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Polska - Ukraina. Przejdźmy do konkretów

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Fot. Klaudia Raczek

Zachęcamy do zapoznania się z biuletynem Instytutu Wolności, wydanym z okazji 25-lecia polsko-ukraińskich stosunków dyplomatycznych. 2 grudnia 2016 roku mija 25 lat od nawiązania stosunków między Polską i niepodległą Ukrainą. Dotychczas, dyskutując na temat relacji między naszymi krajami, skupiano się głównie na wielkich ideach: strategicznym partnerstwie, historycznym pojednaniu i dalekosiężnych priorytetach.

 

Brakuje nam natomiast rozmowy o konkretnych kwestiach: jakie problemy mają polscy przedsiębiorcy próbujący inwestować na Ukrainie, a jakie ukraińscy pracownicy i studenci w Polsce, dlaczego jest tak mało przejść granicznych i są one zakorkowane, co nasze elity wiedzą o sobie nawzajem i jak w rzeczywistości współpracują. Jeśli chcemy, by nasza współpraca nie była wirtualna, to dyskusje o tych sprawach musimy wysunąć na plan pierwszy, a tworzone idee zacząć wypełniać treścią.

O odpowiedzi na powyższe pytania, a także rekomendacje na następne 25 lat Instytut poprosił ekspertów, działaczy i przedsiębiorców z obu krajów.
Maciej Piotrowski, Instytut Wolności
maciej.piotrowski@instytutwolnosci.pl

Całość biuletynu oraz poszczególne artykuły są dostępne na stronie Instytutu:

http://instytutwolnosci.pl/index.php/pl/opinie/biuletyn/445-polska-ukraina-przejdzmy-do-konkretow

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto