Sunday, Feb 26th

Last update:06:53:52 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Wakacje na bezludnej wyspie. To nie Tanzania, to Ukraina

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 

Po aneksji Krymu większość Polaków, którzy wcześniej wypoczywali na tym półwyspie, w ogóle przestała jeździć nad ukraińskie morze. Niesłusznie. Wbrew mylnemu stereotypowi, na wybrzeżu kontrolowanym przez Kijów jest mnóstwo pięknych miejsc, które w niczym nie ustępują Krymowi - a nie ma tam dzikich tłumów ani wysokich cen, typowych dla przedwojennej Jałty.

 

 

Jednym z nich jest Dżaryłgacz, największa ukraińska wyspa (bezludna), położona naprzeciwko Skadowska w Obwodzie Chersońskim.

Dżaryłgacz (Джарилгач) to miejsce całkowicie dzikie, pozbawione jakiejkolwiek infrastruktury turystycznej. Jeśli więc wypoczynek - to tylko z namiotem i własnym prowiantem, który można zakupić np. w sąsiednim Skadowsku. Sam Skadowsk oraz położony niedaleko Żelazny Port (Zaliznyj Port) - to z kolei jedne z najlepszych ukraińskich kurortów nadmorskich, z pełną infrastrukturą (sklepy, hotele, pensjonaty, kwatery prywatne, restauracje) i co najważniejsze - niskimi cenami i przyjaznymi ludźmi. Pod tym względem wypoczynek w Skadowsku i Żelaznym Porcie jest dużo lepszy, niż w przedwojennych krymskich kurortach, gdzie było dużo drożej i było zdecydowanie gorsze (w radzieckim stylu) podejście do klienta.

O ukraińskich kurortach będziemy jeszcze na łamach portalu "Port Europa" pisać. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z fotogalerią z ukraińskiej bezludnej wyspy, którą publikujemy dzięki uprzejmości naszego ukraińskiego czytelnika Mychajła Szewczenki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia: Mychajło Szewczenko

 

Komentarze  

 
-3 #1 jubus 2015-05-29 23:53
Osobiście wolę tą wschodnią częśc, na wschód od rosyjskiego (już na zawsze, trzeba to zaakceptować, choć jestem za niepodległym, tatarskim)Krymu . Morze Azowskie jest o wiele ciekawsze, byłem tam raz, fakt, już z 9-10 lat temu, ale polecam.
Cytować
 
 
+2 #2 Lari 2016-06-13 10:09
Już na zawsze? Nigdy nie mów nigdy, życie toczy się dalej w zmianach.
Cytować
 
 
0 #3 jurek 2016-08-23 10:09
byłem tam jest cudownie polecam
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto