/Bezpłatny internetowy kurs języka ukraińskiego

Bezpłatny internetowy kurs języka ukraińskiego

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych to absolutna podstawa. Ale nie licz na to, że zrobisz na kimś wrażenie (zwłaszcza na obecnym lub potencjalnym pracodawcy) tym, że doskonale znasz angielski, a oprócz tego posługujesz się którymś z klasycznych, uczonych w każdej polskiej szkole języków, takich jak niemiecki, francuski, rosyjski, włoski czy hiszpański. Takich osób są tysiące, dziesiątki tysięcy i w ten sposób nie wyróżnisz swojego CV ze stosu curriculum vitae osób o niemal identycznych kompetencjach.
A co powiesz na to, by w krótkim czasie nauczyć się podstaw języka ukraińskiego i w ten sposób w ciągu dwóch miesięcy zdobyć naprawdę oryginalny punkt w CV? Lub po prostu nauczyć się fajnego języka, by móc zaimponować znajomym, podczas wycieczki do Lwowa?

Na rynku aż roi się od publikacji typu: nauka niemieckiego w cztery tygodnie. To oczywiście pusty chwyt marketingowy, gdyż takich języków, jak angielski, niemiecki, rosyjski czy hiszpański, nie da się nauczyć w miesiąc, dwa ani nawet w pół roku.

Zupełnie inaczej jest z niektórymi językami słowiańskimi, takimi jak ukraiński, słowacki i czeski. Już bez uczenia się, zrozumiesz Słowaka lub Ukraińca mówiącego w swoim języku. Oczywiście nie będziesz rozumieć wszystkiego, ale ogólny kontekst – jak najbardziej. Na tym właśnie opiera się moja autorska metoda nauki języka ukraińskiego – na wyłapywaniu podobieństw i uczenia się tylko tych słówek i zwrotów, które są niepodobne do polskich. W ten sposób, po 12 lekcjach tego kursu (każda lekcja jest wysyłana mailem co 3 dni), bez problemu zrozumiesz dowolny ukraiński tekst i zaczniesz intuicyjnie tworzyć słowa i zdania w języku ukraińskim, wyprowadzając je z języka polskiego.

Można powiedzieć, że po dwóch miesiącach średnio intensywnej nauki będziesz mógł z czystym sumieniem wpisać sobie do CV: język ukraiński – komunikatywnie. Oczywiście pod warunkiem, że pojedziesz przynajmniej na kilka dni na wycieczkę np. do Lwowa i wypróbujesz to, czego się nauczysz na kursie, w praktyce.

Boisz się zapewne cyrylicy, prawda? Nie przejmuj się – cyrylicy nauczysz się później, w trakcie kursu. My będziemy Ci przesyłać słówka i zwroty w łacińskiej transkrypcji. Dopiero wtedy zobaczysz, jak bardzo ten język jest podobny do polskiego i jak szybko się go można nauczyć – w przeciwieństwie do np. rosyjskiego, który nie jest wcale do ukraińskiego podobny (ukraiński jest bliższy polskiemu, słowackiemu i czeskiemu, niż rosyjskiemu).

Nie wahaj się, już teraz zapisz się na mój kurs. Nic nie ryzykujesz, nie musisz podawać żadnych danych osobowych – tylko swój e-mail. Jeśli po pierwszej, drugiej czy następnej lekcji kurs Ci się nie spodoba, jednym kliknięciem możesz się wypisać. Zapisz się więc na kurs choćby z czystej ciekawości.

Kurs języka ukraińskiego jest darmowy. Jeżeli Ci się spodoba, będę wdzięczny, jeśli rozpowszechnisz informację o tym kursie swoim znajomym i innym potencjalnie zainteresowanym osobom, np. umieszczając link do tego miejsca:

www.porteuropa.eu/ukrainski

na Facebooku czy na forach internetowych, lub przesyłając go mailem potencjalnie zainteresowanym osobom. Umówmy się na zasadzie dżentelmeńskiej umowy, że to będzie Twoja „zapłata” za możliwość uczestniczenia w kursie. Zapisując się na kurs, na Twój e-mail będzie też od czasu do czasu przychodzić bezpłatny newsletter portalu „Port Europa”, z którego w każdej chwili można się będzie wypisać.

Skoro już wszystko wiesz, to teraz wpisz poniżej swojego maila, zaznacz „zgadzam się z Polityką Prywatności” i oczekuj na swojej skrzynce. maila z prośbą o potwierdzenie zapisu (będzie tam link aktywacyjny, który trzeba kliknąć). Będę też wdzięczny na wpisanie w trzeciej rubryce, jak trafiłeś (aś) na tę stronę (np. przez Google, Facebook, z informacji na forum internetowym, z polecenia znajomych czy po prostu jesteś stałym czytelnikiem portalu „Port Europa” itp.):

&nbsp

Email :
Miasto :
Skąd wiesz o tym kursie? :
Dlaczego chcesz się uczyć ukraińskiego? :

Zgadzam się z polityką prywatności