Bezpłatny internetowy kurs języka ukraińskiego

Zachęcamy do zapisu na nasz Bezpłatny kurs internetowy języka ukraińskiego, uruchomiony przez portal „Port Europa”. Kurs funkcjonował na portalu „Port Europa” w latach 2010-2018. Skorzystało z niego prawie 10 tysięcy Polaków, którzy nauczyli się z naszą pomocą języka wschodniego sąsiada. Dziś po czteroletniej przerwie znów można z niego skorzystać – zapisz się teraz i podaj tę wiadomość innym, przesyłając im linka.
Kurs ma formę kilkunastu lekcji, wysyłanych automatycznie na podany przez Państwa adres mailowy. Uwaga – po zapisaniu się trzeba sprawdzić pocztę i potwierdzić chęć zapisu na listę klikając w link aktywacji, który przyjdzie w mailu systemowym od Implebot (Implebot to platforma do wysyłki materiałów, z której korzystamy). Jeżeli mail nie przyjdzie, prawdopodobnie trafił do spamu. Jeżeli i tam go nie ma, wina leży po stronie zbyt restrykcyjnych ustawień waszego konta pocztowego, w takim przypadku można też spróbować zapisać się z innego adresu.

Email
Miasto
Ile masz lat (nie musisz odpowiadać)?

Aktualnie nasz portal wrócił po czterech latach przerwy. Stopniowo napełniamy go treścią i funkcjonalnościami, co jednak chwilę potrwa.

Tymczasem zachęcamy do zakupu naszego e-podręcznika języka ukraińskiego, który jest rozszerzoną wersją bezpłatnego kursu internetowego od Portu Europa.

Jaka jest różnica pomiędzy kursem a ebookiem, oprócz tego że kurs jest darmowy, a ebook płatny (środki ze sprzedaży naszych ebooków to w zasadzie jedyne źródło utrzymania portalu, a to kosztuje – hosting, domena, koszt transferu do wysyłki materiałów z bezpłatnych kursów)? Na kursie aby ułatwić naukę osobom nie oswojonym z cyrylicą, słowa ukraińskie zapisujemy w polskiej transliteracji. Ma to dodatkową zaletę, że wtedy jeszcze lepiej widać, jak bardzo nasze języki są podobne (niestety, cyrylica nieco odstrasza Polaków od języka ukraińskiego/białoruskiego i utrudnia naukę). Stosowanie polskiego alfabetu na kursie wiąże się też z kwestiami technicznymi (cyryliczne litery nie wszystkim się wyświetlają poprawnie). Natomiast w ebooku wszystkie materiały są zebrane w jednym miejscu, jest ich więcej i jest podwójny zapis – w polskiej transliteracji oraz w cyrylicznym oryginale.

Ebooki można kupić w internetowej księgarni Ebookpoint pod następującymi linkami:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.