Małopolska PKS zaprasza na wiosenne wyjazdy na rolki – z Krakowa w Tatry i do Myślenic

Przyszła wiosna, wiele osób wyciąga z szafy rolki i zastanawia się, gdzie można pojeździć. Mieszkańcy Krakowa i przebywający tam studenci oraz turyści mogą skorzystać z propozycji wycieczek opracowanych przy współpracy z przewoźnikiem Małopolska PKS, który kursuje na trasie Kraków – Myślenice oraz pod marką Yellow Bus organizuje weekendowe linie autobusowe w Tatry. Komfortowymi żółtymi autobusami tego przewoźnika można dojechać do tras na myślenickim Zarabiu, w Nowym Targu, Chochołowie, a pośrednio również na słowackie trasy rolkarskie. Poniżej – opisy tras i propozycje wycieczek. Przypominamy również o online-mapie tras rolkarskich Polski i Słowacji, która jest stale rozbudowywana.
Rolki i góry w Myślenicach

Myślenice to sympatyczna miejscowość leżąca niedaleko od Krakowa, po drodze do Zakopanego. Stanowi bramę w Beskidy i jest ciekawą opcją na popołudniowy lub wieczorny wypad.

Trasy rolkarskie znajdują się w Parku Zarabie, ich łączna długość to około 6 km. Nie jest to dużo, ale można jeździć w pętli, w przyjemnym otoczeniu nad rzeką Rabą, pośród gór. Nad rzeką znajduje się plaża oraz obiekty sportowe i gastronomiczne, otwierane przy ładnej pogodzie w ciepłych miesiącach. Znajduje się tu także początek kilku górskich szlaków turystycznych.

70-kilometrowa wycieczka z Chochołowa nad Jezioro Czorsztyńskie

Kultową transgraniczną trasę Nowy Targ – Trstena zna wielu rolkarzy, ale mało kto wie, że została ona przedłużona na wschód od Nowego Targu aż nad Jezioro Czorsztyńskie. W efekcie można obecnie przejechać na rolkach z Trsteny przez Chochołów i Nowy Targ aż w rejon Niedzicy. My proponujemy dojazd Yellow Busem do przygranicznego Chochołowa i stamtąd przejazd nad Jezioro Czorsztyńskie. Do Krakowa wrócić można z Nowego Targu – również autobusem Yellow Busa lub dowolnego innego przewoźnika. Szczegóły pod linkiem:

Z Chochołowa do Trsteny i w okolicach Czarnego Dunajca

Wysiadając w Chochołowie mamy też wiele innych możliwości jazdy na rolkach po okolicy. Wśród nich – przejazd na rolkach do słowackiej Trsteny oraz jazda po sieci tras w rejonie Podczerwonego i Czarnego Dunajca.

Tatrzańska Kotlina – Kieżmark

Jedna z najlepszych i najdłuższych tras rolkarskich znajduje się po słowackiej stronie granicy, pomiędzy Tatrzańską Kotliną a Kieżmarkiem. Jak tam dojechać? Linią Yellow Busa na Łysą Polanę, a stamtąd lokalnym słowackim autobusem do Tatrzańskiej Kotliny. Na szczęście zniesiono już obostrzenia covidowe, można zatem w nieskrępowany sposób przekraczać granicę. Pozostał jedynie obowiązek noszenia maseczek w słowackich autobusach, ale i ta niedogodność zostanie wkrótce zniesiona. O tym, jak dojechać, przeczytasz tu:

A tutaj jest opis trasy:

Mapę tras rolkarskich znajdą Państwo tutaj:

Więcej informacji na stronach internetowych przewoźnika:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *