Przewodniki dla rolkarzy za jedyne 9,99 zł – wystartowała wrześniowa promocja!

Wraz z końcem wakacji wszystko co ważne dla rolkarzy tanieje i to kilkukrotnie, a przed nami jeszcze dwa w miarę ciepłe i pogodne miesiące, które warto wykorzystać. Noclegi przy trasach rolkarskich nad Bałtykiem i w Tatrach wreszcie stają się dostępne cenowo, tańsze są bilety kolejowe, tanieją też (i to trzykrotnie!!!) przewodniki dla rolkarzy. Warto się w nie zaopatrzyć zanim promocja się skończy i zaplanować ciekawe rolkarskie wypady na Pomorzu, w Tatrach polskich i słowackich, w Krakowie i okolicach oraz nad trzema wspaniałymi rzekami: Wisłą, Wagiem i Dunajem. Z przewodników dowiecie się nie tylko o wspaniałych trasach o długości kilkudziesięciu kilometrów każda, ale także praktyczne informacje na temat tego, jak w dane miejsce dojechać transportem publicznym, jak zaplanować jednodniowy wypad lub dłuższy pobyt, gdzie warto zjeść i przenocować oraz co robić gdy pada, jak łączyć jazdę na rolkach z innymi aktywnościami i atrakcjami w okolicy.

Jazda na rolkach jest ściśle uzależniona od pogody – może być zimno, ale ważne by nie padało i by nie było mokro. Tak jest z reguły aż do Wszystkich Świętych, a często również w listopadzie możemy trafić na pogodne i słoneczne dni, choć jest już wówczas nieco chłodniej. Nieco niższa temperatura, typowa dla września i października, nie tylko nie musi być problemem, ale jest też często zaletą w porównaniu z upalnym latem, gdy jest po prostu zbyt gorąco na rolki w pełnym słońcu. Pogodne jesienne dni są idealne na aktywność sportową, temperatura jest w sam raz, jest dużo taniej, nie ma tłumów. Tak się przy tym złożyło, że najdłuższe trasy na rolki są na dwóch przeciwstawnych krańcach Polski – pod Tatrami i nad Bałtykiem. W obu przypadkach jazdę na rolkach warto jest połączyć z inną aktywnością – spacerami lub bieganiem po plaży, chodzeniem po górach, zwiedzaniem okolicy. Niemal każdy miłośnik gór potwierdzi, że Tatry są najpiękniejsze właśnie we wrześniu i październiku. Z Bałtykiem jest podobnie – wiele osób przyjeżdża tu dopiero jesienią lub wczesną wiosną, gdy nawet najpopularniejsze plaże są puste, a nad morzem nie ma kiczowatych budek, parawanów, tłumu ludzi i drożyzny.

Miastem, do którego warto się też wybrać na rolki i połączyć to ze zwiedzaniem oraz imprezami, jest opisany w jednym z przewodników Kraków. Kultowe miejscówki rolkarskie Krakowa to przede wszystkim Błonia (a dokładniej 3,7-kilometrowa asfaltowa pętla wokół tej niezwykłej łąki w centrum milionowego miasta), Zalew Nowohucki (asfaltowa pętla wokół zalewu i piękny park), plac przy torze kajakowym Kolna, Park Lotników i Tauron Arena oraz asfaltowe trasy nad Wisłą, które w tym roku zyskały nowe kilometry. Przybyła też pętla nad położonym wśród wapiennych skał i sosnowych lasów zalewem Zakrzówek oraz nowa nawierzchnia w wielu krakowskich parkach – Żeromskiego, Solvay, Aleksandry, Skalskiego. W okolicy na rolkarzy czeka ponad 50 km dobrego asfaltu w Puszczy Niepołomickiego, do której w pół godziny dojedziemy z Krakowa pociągiem Kolei Małopolskich.

Trasy w Tatrach to nie tylko kultowa transgraniczna trasa Nowy Targ – Trstena o długości 37 km, dzięki której przekroczymy na rolkach granicę polsko-słowackiej, ale także malownicze trasy nad Jeziorem Czorsztyńskim, w Popradzie i okolicach, a także w samych tatrzańskich dolinach. Na rolkach pojeździmy w Kuźnicach, Oravicach, Dolinie Rohackiej, Dolinie Javorovej i Dolinie Chochołowskiej, a także w wielu innych miejscach, opisanych w przewodniku. Z kolei spośród opisanych tras nad Bałtykiem, tylko kilka z nich (trasa nadmorska Gdańsk Brzeźno – Sopot, Wyspa Sobieszewska, Władysławowo – Krokowa) jest powszechnie znanych wśród rolkarzy. Pozostałe są puste, mało kto o nich wie – a szkoda, bo aż się prosi by wsiąść w pociąg w Gdyni i za godzinę – dwie jeździć na rolkach po okolicach Słupska, Lęborka i Łeby, Koszalina, Darłowa czy Kołobrzegu.

Ebooki normalnie kosztują 29 i 30 zł, natomiast w promocji można je kupić za jedyne 9,99 zł. Są one dostępne w księgarni internetowej Ebookpoint pod linkiem:

Przewodnik dla rolkarzy – Kraków, Małopolska, Słowacja

Rolki nad Bałtykiem – Przewodnik dla rolkarzy nie tylko na wakacje

W promocji jest także ciekawa książka Nieznany sąsiad. Podręcznik współpracy polsko-słowackiej, stanowiąca interesującą kopalnię wiedzy i ciekawostek o naszym południowym sąsiedzie.

Miłej lektury i przyjemnego rolkowania! Wzmocnijcie się przed zimą, która w tym roku nie będzie łatwa.

Zapraszamy też do naszych grup rolkarskich na Facebooku – oto one: