Pierwszy w Polsce Przewodnik dla rolkarzy w sam raz na wiosnę i planowanie majówki

Już wkrótce długi weekend majowy, a niedługo później wakacje. Gdzie je spędzicie? Jeżeli jeździsz na rolkach, warto aby majówka i wakacje były aktywne, na rolkach. Takie możliwości daje wyjazd w Tatry oraz do Krakowa i Bratysławy, gdzie znajdują się setki kilometrów długich, asfaltowych, ciekawych widokowo tras idealnych na rolki. O każdej z nich przeczytasz w Przewodniku dla Rolkarzy, można je również zobaczyć na poniższych mapkach.
Sami zobaczcie, jak dobre możliwości do jazdy są pod Tatrami – oczywiście nie w samych górach, ale tuż obok, z widokiem na zaśnieżone jeszcze w maju szczyty:

To z kolei Kraków i okolice. Dobre warunki do jazdy na rolkach są tu zarówno w samym mieście, jak i w jego najbliższych okolicach. Główną miejscówką rolkarską Krakowa są Błonia (zabytkowa łąka w centrum miasta z asfaltową pętlą wokół niej), oprócz tego rolkarze spotykają się także nad Zalewem Nowohuckim, pod Tauron Areną w Parku Lotników i na torze kajakowym Kolna. Dobrym pomysłem jest przejazd na rolkach z centrum Krakowa do Nowej Huty, gdzie znajduje się cała sieć asfaltowych dróg rowerowych i wspomniany już Zalew Nowohucki z pętlą rolkarską dookoła niego. Idealny pomysł na wycieczkę to jazda z centrum miasta wałem wiślanym do Tyńca lub Bielan – to ciekawe widokowo tereny w zachodniej części miasta, przez tereny Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego, z widokiem na dolinę Wisły, skałki, wzgórza, łąki, lasy i pięknie położone zabytki. Opisane w przewodniku trasy nad Wisłą znajdują się także we wschodniej części miasta oraz na wschód od niego, a także w położonej nieopodal Puszczy Niepołomickiej.

A może majówka w Bratysławie wraz z wypadem na rolkach do Austrii? W przewodniku opisane jest kilkaset kilometrów świetnych tras nad Dunajem z Bratysławy do położonego 50 km dalej Gabčíkova (wielka zapora wodna) oraz do austriackiego Burgenlandu. Zakładając rolki pod bratysławskim Hradem (zamkiem) w średniowiecznym centrum miasta lub na rynku Starego Miasta (Hlavné námestie) można dojechać na rolkach aż do ogromnego Jeziora Nezyderskiego w Austrii. Neusiedler See to taka austriacka wersja Balatonu – równie ciekawe, duże, choć o wiele mniej znane. Idealne na majówkę lub wakacje, a przy okazji można wyskoczyć do pobliskiego Wiednia: pociągi z Bratysławy jeżdżą co godzinę i jadą tylko godzinę, w samym Wiedniu też jest gdzie pojeździć. Połączenia kolejowe Polski z Wiedniem i Bratysławą nie są najgorsze, codziennie jeździ pociąg Gdynia – Wiedeń, dobre połączenia są też z Warszawy i Katowic. Jadąc tym pociągiem możemy na pociąg do Bratysławy przesiąść się w Wiedniu lub czeskim Brzecławiu albo w Ostrawie. Szczegóły w książce.

Brzmi ciekawie? A to nie wszystko! W przewodniku opisane są również inne trasy, tak że na pewno każdy z was z pewnością znajdzie coś dla siebie. Zaletą przewodnika jest duża dokładność i szczegółowość – są zdjęcia, mapki, informacje praktyczne jak i czym dojechać, gdzie przenocować i coś zjeść, jak planować pobyt, a nawet słowniczek przydatnych zwrotów w języku słowackim. Przewodnik można kupić w księgarni internetowej Ebookpoint pod tym linkiem:

https://ebookpoint.pl/view/8594E/ksiazki/przewodnik-dla-rolkarzy-krakow-malopolska-slowacja-jakub-loginow,s_00hy.htm

Zainteresowała Cię ta informacja i zastanawiasz się nad zakupem, ale jeszcze nie teraz? Nie ma sprawy! Zapisz się na Newsletter rolkarski, a otrzymasz za jakiś czas przypomnienie, w tym również informację jeżeli przewodnik znajdzie się w promocji lub gdy powstanie drugi tom. Dołącz też do rolkarskich grup na Facebooku, by być na bieżąco:

Miłego rolkowania!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *